Start Aktualności
GMINA ŚWIDNICA NA II MIEJSCU W FINALE XIX DOLNOŚLĄSKICH IGRZYSK LZS MIESZKAŃCÓW WSI I MIAST Drukuj Email
Piątek, 14. Grudzień 2018 00:00
foto: Uroczysty final XIX Dolnośląskich Igrzysk Mieszkańców Miast i Wsi - laureaciW dniu 12 grudnia 2018 roku w Gaju Oławskim odbyło się uroczyste podsumowanie XIX Dolnośląskich Igrzysk LZS Mieszkańców Wsi i Miast, którego organizatorem był powiat oławski – zwycięzca XIX Dolnośląskich Igrzysk LZS Mieszkańców Wsi I Miast.
Czytaj dalej…
 
MIKOŁAJ W WITOSZOWIE DOLNYM Drukuj Email
Wtorek, 11. Grudzień 2018 00:00
foto: Wójt Gminy Świdnica Teresa Mazurek wraz z laureatką konkursu EKO-LAPBOOK Dmuchane zamki, zabawy sportowe, wata cukrowa, popcorn oraz lukrowane pierniczki. To tylko część atrakcji na jakie mogły liczyć dzieci podczas niedzielnego spotkania z Mikołajem w Witoszowie Dolnym. Dodatkową atrakcją było wyłonienie zwycięzców tegorocznego konkursu EKO-LAPBOOK skierowanego do mieszkańców gminy Świdnica, a mającego na celu dbałość o środowisko naturalne.
Czytaj dalej…
 
OKRĄGŁY JUBILEUSZ KLUBU SENIORA Z PSZENNA Drukuj Email
Wtorek, 20. Listopad 2018 12:59
foto: 10-lecie Klubu Seniora z PszennaJesień życia wcale nie musi być szara, wręcz przeciwnie – może być pełna płomiennych barw. Dowodem potwierdzającym tą tezę jest działalność Klubu  Seniora z Pszenna, który właśnie świętował 10. lecie swojej działalności.
Czytaj dalej…
 
MIESZKAŃCY KOMOROWA UCZCILI STULECIE NIEPODLEGŁOŚCI Drukuj Email
Wtorek, 13. Listopad 2018 20:43
foto: Uroczysta akademia w KomorowieUroczystą Mszą św., wspólnym śpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego, posadzeniem dębu niepodległości, akademią – tak mieszkańcy sołectwa Komorów uczcili 100. rocznicę odzyskania niepodległości.
Czytaj dalej…
 
PATRIOTYCZNE ŚNIADANIE W BYSTRZYCY GÓRNEJ Drukuj Email
Niedziela, 11. Listopad 2018 20:58
foto: Przedstawienie historyczne Teatrzyku Obrzędowego TRADYCJAPo raz dziewiąty mieszkańcy Bystrzycy Górnej uczcili Narodowe Święto Niepodległości patriotycznym śniadaniem.
Czytaj dalej…
 
ZAPROSZENIE NA IX ŚNIADANIE PATRIOTYCZNE W BYSTRZYCY GÓRNEJ Drukuj Email
Piątek, 09. Listopad 2018 11:26
PLAKAT ŚNIADANIE PATRIOTYCZNEStowarzyszenie Przyjaciół Bystrzycy Górnej "TRZY SOSNY", Sołtys oraz Rada Sołecka zapraszają na wspólne obchody Święta Odzyskania Niepodległości podczas IX Śniadania Patriotycznego, które odbędzie sie 11 listopada (niedziela) na świetlicy wiejskiej w Bystrzycy Górnej o godz. 9.15. Spotkanie poprzedzone będzie mszą świętą w intencji Ojczyzny o godz. 8.00 celebrowaną w Kościele Wniebowzięcia NMP. W programie obchodów Święta Niepodległości znajdzie się m.in. spektakl "Najdroższa nam wolność" w wykonaniu Teatrzyku Obrzędowego TRADYCJA. Dla gości przewidziany jest poczęstunek oraz biesiada okraszona wspólnym śpiewaniem pieśni patriotycznych.
 
LIGA ORLIKA 2018/2019 Drukuj Email
Piątek, 09. Listopad 2018 07:48
foto: Liga Orlika w LutomiAmatorska Liga Orlika organizowana przez Powiatowe Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Świdnicy przy pomocy animatorów orlików w Lutomi i Szczepanowie dotarła na półmetek rozgrywek. W Rundzie jesiennej zostały do rozegrania już tylko dwie kolejki na Hali w Witoszowie Dolnym.
Czytaj dalej…
 
4. RST PÓŁMARATON ŚWIDNICKI ZA NAMI Drukuj Email
Poniedziałek, 05. Listopad 2018 21:30
foto: Kibice oraz zawodnicy na trasie półmaratonuW sobotę 3 listopada odbył się 4. RST Półmaraton Świdnicki. Główna trasa biegu licząca 21,0975 km,prowadziła przez miejscowości położone na terenie gminy Świdnica: Opoczkę, Bojanice, Burkatów, Bystrzycę Dolną. Na całej trasie biegu zawodników dopingowały i służyły wsparciem głośne i czasem bardzo barwne grupy kibiców, którym w imieniu organizatorów serdecznie dziękujemy.
Czytaj dalej…
 
KOLEJNE ŚWIETLICE OFERUJĄ BEZPŁATNE ZAJĘCIA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY Drukuj Email
Wtorek, 30. Październik 2018 15:45
foto: Zajęcia taneczne break-danceOd listopada ruszają kolejne zajęcia w dwóch gminnych świetlicach. Tym razem miłośnicy BREAK DANCE będą mogli skorzystać z bezpłatnych zajęć prowadzonych w Mokrzeszowie przez Marka Chrobaka w każdy wtorek w godz. 16.00-18.00. W Słotwinie zostaną zorganizowane warsztaty manualno-plastyczne, prowadzone w każdy czwartek od godz. 16.00 do godz. 18.00. W planach jest uruchomienie bezpłatnych zajęć językowych na świetlicy w Witoszowie Dolnym.
Czytaj dalej…
 
KOMUNIKAT KOŃCOWY DOLNOŚLĄSKIEGO FINAŁU WARCAB STUPOWLOWYCH ORGANIZOWANEGO W RAMACH XIX DOLNOŚLĄSKICH IGRZYSK LZS MIESZKAŃCÓW WSI I MIAST Drukuj Email
Poniedziałek, 29. Październik 2018 15:20
foto: Dolnośląski Finał Warcab Stupolowych w GrodziszczuW dniu 27 października 2018 roku w świetlicy wiejskiej w Grodziszczu odbył się Dolnośląski Finał Warcab stupolowych organizowany w ramach XIX Dolnośląskich Igrzysk LZS Mieszkańców Wsi i Miast. Organizatorami imprezy byli: Dolnośląskie Zrzeszenie LZS we Wrocławiu na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego we Wrocławiu, Powiatowe Zrzeszenie LZS w Świdnicy na zlecenie Starostwa Powiatowego w Świdnicy, Gminny Ludowy Klub Sportowy na zlecenie Gminy Świdnica, GOKSIR Świdnica, Sołectwo Grodziszcze. W zawodach wystartowało łącznie 121 zawodniczek i zawodników z całego Dolnego Śląska – finalistów eliminacji strefowych.
Czytaj dalej…
 
STARTUJE 4. RST PÓŁMARATON ŚWIDNICKI Drukuj Email
Poniedziałek, 29. Październik 2018 13:37
4. RST PółmaratonW najbliższą sobotę, 3 listopada startuje 4. RST Półmaraton Świdnicki. Główna trasa biegu licząca 21,0975 km, tak jak w latach ubiegłych będzie poprowadzona przez miejscowości położone na terenie gminy Świdnica: Opoczkę, Bojanice, Burkatów, Bystrzycę Dolną. Start półmaratonu zaplanowano na świdnickim rynku o godz. 12, a metę na Stadionie Miejskim w Świdnicy od ok. godz. 13.00. Serdecznie zapraszamy.
Czytaj dalej…
 
PŁOMIEŃ MAKOWICE PROWADZI W TABELI ROZGRYWEK Drukuj Email
Piątek, 26. Październik 2018 15:49
foto: Rozgrywki tenisa stołowego na świetlicy wiejskiej w MakowicachZwycięstwem w pierwszym meczu z Salosem II Dzierżoniów drużyna LZS Płomień Makowice rozpoczęła sezon rozgrywkowy w V lidze /grupa wałbrzyska/. Mecz odbył się w sobotę 29 września na świetlicy w Makowicach i zakończył świetnym wynikiem 10:3 dla gospodarzy. Dobra passa trwa nieprzerwanie od 3 spotkań, bowiem drużyna z Makowic utrzymuje się na pierwszym miejscu.
Czytaj dalej…
 
KOMUNIKAT ORGANIZACYJNY DOLNOŚLĄSKIEGO FINAŁU WARCAB STUPOLOWYCH Drukuj Email
Piątek, 26. Październik 2018 13:01
foto: warcaby 100-polowe - plansza do gry27 października 2018 roku (sobota) na Świetlicy Wiejskiej w Grodziszczu odbędzie się Dolnośląski Finał Warcab Stupolowych XIX Dolnośląskich Igrzysk LZS i Mieszkańców Wsi i Miast.  Rozpoczęcie turnieju godz. 10:00, zapisy do godz. 9:30. Organizatorami Turnieju są: Dolnośląskie Zrzeszenie LZS we Wrocławiu, Powiatowe Zrzeszenie LZS w Świdnicy, Gmina Świdnica, GOKSIR Świdnica oraz GLKS Świdnica.
Czytaj dalej…
 
PIEŚNI PATRIOTYCZNE NA „WYSYPISKU” W LUTOMI DOLNEJ Drukuj Email
Czwartek, 25. Październik 2018 12:49
foto: Wysypisko 2018 - wręczenie nagród laureatom24 października br. w świetlicy wiejskiej  w Lutomi Górnej odbyła się XIX edycja Gminnego Przeglądu Muzycznego Młodych Artystów „Wysypisko”. Było to kolejne spotkanie muzyczne, organizatorem którego była Szkoła Podstawowa w Lutomi Dolnej oraz Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w  Świdnicy.
Czytaj dalej…
 
III ŚWIDNICKIE MARSZE NA ORIENTACJĘ Drukuj Email
Niedziela, 14. Październik 2018 14:02
foto: Zbigniew Curyl wręcza pamiątkowe odznaki i dyplomy zwycięzcom marszuTERMIN  I  MIEJSCE: 13 PAŹDZIERNIKA 2018 r. Lubachów – Bystrzyca Górna. ORGANIZATOR: Oddziałowa Komisja Piesza i Krajoznawstwa PTTK w Świdnicy. WSPÓŁORGANIZATORZY: Powiat Świdnicki, Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Lubachowie, Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Świdnicy.
Czytaj dalej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 6 z 59