Start Aktualności
ZAPRASZAMY NA WARSZTATY FLORYSTYCZNE Drukuj Email
Czwartek, 02. Grudzień 2021 15:28
Plakat warsztatów w Lutomi3 grudnia w Lutomi Górnej, a następnie 10 grudnia w Gogołowie odbędą się warsztaty florystyczne pn. „Wianek bożonarodzeniowy”. Szczegółowe informacje i zapisy prowadzone są pod nr tel. 661 094 485. Serdeczne zapraszamy do udziału.

 
plakat warsztaty w Gogołowie
 
POSZUKUJESZ PRACY, ZGŁOŚ SIĘ DO OŚRODKA KULTURY Drukuj Email
Czwartek, 02. Grudzień 2021 15:24
Baner SCR w Witoszowie DolnymGminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji poszukuje pracowników na stanowisko osoby sprzątającej w Centrum Sportowo – Rekreacyjnym w Witoszowie Dolnym.

 1. Stanowisko: osoba sprzątająca.

 

2. Od kandydatów wymagamy:

 • wykształcenia minimum podstawowego,
 • braku przeciwwskazań zdrowotnych do pracy na w/w stanowisku,
 • niekaralności za przestępstwo popełnione umyślnie,
 • dokładności, systematyczności, obowiązkowości,
 • wysokiej kultury osobistej,
 • umiejętności pracy w zespole.

3. Zakres wykonywanych zadań:

 • utrzymywanie czystości i porządku w przydzielonych pomieszczeniach oraz wokół obiektu,
 • utrzymywanie w stanie czystości i używalności powierzonego sprzętu,
 • przestrzeganie procedur związanych z bezpieczeństwem osób przebywających w Centrum Sportowo – Rekreacyjnym.

 

4. Warunki pracy na stanowisku:

 • rodzaj zatrudnienia – umowa zlecenie/umowa o pracę na czas określony,
 • praca zmianowa,
 • pracodawca nie zapewnia transportu do pracy ani nie zwraca kosztów dojazdu.

 

5. Wymagane dokumenty:

 • list motywacyjny,
 • CV z opisem przebiegu pracy zawodowej,
 • kserokopie dokumentów potwierdzających wykształcenie i kwalifikacje zawodowe,
 • oświadczenie kandydata potwierdzające stan zdrowia pozwalający na zatrudnienie na w/w stanowisku.

 

6. Termin i miejsce składania dokumentów:

Dokumenty należy składać w Gminnym Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Świdnicy, ul. B. Głowackiego 4, 58-100 Świdnica, w terminie do 31 grudnia 2021 r., w zapieczętowanej kopercie z dopiskiem „Oferta na stanowisko pracy osoby sprzątającej w Centrum Sportowo – Rekreacyjnym w Witoszowie Dolnym”.


 
REKRUTACJA - Projekt: „Cykliczność Natury. Międzypokoleniowe ekologiczne motywacje” Drukuj Email
Środa, 01. Grudzień 2021 12:27
Plakat projektu Cykliczność Naury - dominujące barwy beż, elementy roślinne po prawej stronie, część górna jaskółki na gałęziDzielimy się. Fundacja „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego, wspólnie z Centrum Edukacji Gerontologicznej, otrzymały dofinansowanie na działania edukacyjne wokół tematyki ogrodu permakulturowego i cykliczności natury, w których gerontologia jest ich integralną częścią.

W ogrodzie, jak w życiu człowieka, obserwujemy powtarzające się cykle. To chyba nie przypadek, że zaczynamy w porze roku symbolicznie nawiązującej do okresu ludzkiego życia, wiodącego wątku wielu działań - jego jesieni. Ale nie tylko.

Ze starszymi chcemy spotykać osoby młode – tam, gdzie spotkania są przyjemne: w kuchni, w ogrodzie, na łące… w Krzyżowej. To tutaj tworzymy ekologiczny ogród i chcemy byście byli jego częścią, byśmy się wzajemnie poznawali, inspirowali i w tym nurcie wzrastali.

W planach naszego projektu znajdziecie warsztaty, wydarzenia, wyjazdy… O wydarzeniach będziemy informować Was na bieżąco.
Zapraszamy! Bądźcie częścią naszego projektu „Cykliczność Natury. Międzypokoleniowe ekologiczne motywacje”.  

Szczegóły dotyczące udziału w projekcie:
Projekt jest realizowany na terenie i dla mieszkańców powiatu świdnickiego.
Zapraszamy do udziału w projekcie osoby w każdym wieku, którym bliska jest tematyka życia w zgodzie z naturą, ekologią, a także w nurcie pielęgnacji relacji międzyludzkich.
Jeśli jesteście dodatkowo Lider(k)ami aktywnie działającymi na rzecz społeczności lokalnej, z przyjemnością odwiedzimy Was w Waszych Stowarzyszeniach, Kołach Gospodyń Wiejskich, Świetlicach Wiejskich, Domach Kultury, by opowiedzieć o projekcie.
Zgłoszenia do udziału w projekcie przyjmowane są przez:
 • Agnieszka Duduś, Fundacja „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego
  Telefon kontaktowy: 506 730 373
  e-Mail: agnieszka.dudus@krzyzowa.org.pl
 • Marta Prucnal, Centrum Edukacji Gerontologicznej
  Telefon kontaktowy: +48 534 899 065
  e-Mail: cyklicznosc.ceg@gmail.com

 
PODZIĘKOWANIA DLA ORGANIZATORÓW STREF KIBICA I NAWADNIANIA PODCZAS RST PÓŁMARATONU ŚWIDNICKIEGO Drukuj Email
Wtorek, 09. Listopad 2021 15:34
Wolontariusze gminy Świdnica na trasie RST Pólmaratonu ŚwidnickiegoNiezawodni mieszkańcy gminy Świdnica! W imieniu wójt gminy Teresy Mazurek, serdecznie dziękujemy Wam za zaangażowanie w przygotowanie Stref Kibica i Stref Nawadniania podczas minionego RST Półmaratonu Świdnickiego, niezwykłą, pozytywną energię i wsparcie, jakiego udzieliliście uczestnikom sportowej imprezy.

Uczestnicy Półmaratonu to zarówno profesjonalni biegacze jak i amatorzy i pasjonaci biegania. Niezależnie jednak od stopnia zaawansowania, każdemu z nich Wasza obecność na trasie biegu dodała otuchy i motywacji! Cieszymy się, że jak zwykle mogliśmy na Was liczyć!

Dziękujemy

organizatorom Stref Kibica w miejscowościach:

 • Opoczka „Słonecznikowa Opoczka”
 • Makowice „Rowerowe Makowice”
 • Bojanice „Team Musiał”
 • Bystrzyca Górna „Bystrzycka Leśna Gromada”


oraz organizatorom stref nawadniania w miejscowościach

 • Makowice
 • Bojanice
 • Bystrzyca Dolna
 • Burkatów

Brawo! 
RST PÓŁMARATON ŚWIDNICKI Z SUKCESAMI GMINNYCH BIEGACZY I UDZIAŁEM NIEZAWODNYCH WOLONTARIUSZY Drukuj Email
Wtorek, 09. Listopad 2021 14:26
Start do RST Półmaratonu Świdnickiego, w tle wieża KatedrySprzyjająca pogoda, imponująca frekwencja, dający się odczuć duch sportowej rywalizacji – za nami RST Półmaraton Świdnicki, którego gmina Świdnica jest współorganizatorem.

Po raz kolejny na wysokości zadania stanęli wolontariusze z gminy Świdnica i w profesjonalny sposób zadbali o pomoc zawodnikom na trasach biegu głównego i biegów towarzyszących. O należytą obsadę i opiekę nad wolontariuszami w punktach nawadniania w Bojanicach, Burkatowie i Bystrzycy Dolnej zadbali : Bogumiła Jas, Elżbieta Filip-Całka, Joanna Jurewicz, Halina Błaszko i Dominika Dobosz pod wodzą Edyty Zerki, a znaczącą pomocą w przeprowadzeniu biegów dziecięcych przez Powiatowe Zrzeszenie LZS wykazali się wolontariusze pod kierunkiem Katarzyny Kality.

Sukcesy odnotowali także gminni biegacze. W rywalizacji dziecięcej na podium po biegach w swoich kategoriach wiekowych stawali : Martyna Budzyń – pierwsze miejsce, Bartosz Mazur i Adam Andrzejewski – drugie lokaty. W alternatywnym do półmaratonu – biegu na dystansie 5 km na drugiej pozycji wśród kobiet, a pierwszej w kategorii do lat 20-tu przybiegła Karolina Malinowska – triathlonistka z GLKS Świdnica.

Serdecznie gratulujemy!

Kolejne wydarzenie z udziałem naszych wolontariusz już 27 listopada na okoliczność Marconi Indoor Triathlon.

 
"MAŁY, DUŻY CI TO POWIE - RUCH TO SAMO ZDROWIE" - ZA NAMI ZAJĘCIA SPORTOWE W BYSTRZYCY GÓRNEJ Drukuj Email
Sobota, 30. Październik 2021 00:00
Instruktaż korzystania z urządzeń na siłowniZa nami sportowy wieczór w Bystrzycy Górnej pod hasłem "Mały, duży Ci to powie - ruch to samo zdrowie". Uczestnicy wydarzenia wieczorową porą na Placu Zabaw próbowali swoich sił na urządzeniach street workout oraz pod okiem trenera personalnego uczyli się jak prawidłowo korzystać z urządzeń siłowni "pod chmurką".

Nie zabrakło rozgrywek w piłkę, konkurencji zwinnościowych i nagrody w postaci pysznej kiełbaski z ogniska. Dzięki nowej ścieżce oraz zamontowaniu dodatkowego oświetlenia, Plac Zabaw stał się bezpiecznym miejscem do uprawiania sportu i rekreacji, dostępnym o każdej porze. Środki na tę inwestycję udało się pozyskać w ramach operacji wsparcia Lokalnych Strategii Rozwoju kierowanych przez społeczność związaną z Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 -2020.

Oby to bezpieczne i oświetlone miejsce tętniło życiem przez cały rok. Zachęcamy wszystkich mieszkańców Bystrzycy Górnej (ale nie tylko) do aktywnego spędzania czasu wolnego.

Znak Unii Europejskiej - 12 żółych gwiazd na niebieskim tle LOGO Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich Logo LEADER Logo LGD Stowarzyszenie Szlakiem Granitu

 „Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”

 
25 LAT KLUBU SENIORA Z BYSTRZYCY GÓRNEJ Drukuj Email
Poniedziałek, 25. Październik 2021 13:42
foto: Wójt Gminy Świdnica Teresa Mazurek w otoczeniu Seniorów z Bystrzycy GórnejKlub Seniora z Bystrzycy Górnej to najdłużej działający klub w gminie Świdnica. Wspólnie z przyjaciółmi i zaproszonymi gośćmi świętował 25.lecie swojej działalności. Wszystkim seniorom życzymy dużo zdrowia i dziękujemy za liczne przedsięwzięcia z ich udziałem w gminie Świdnica.

Klub Seniora powstał 12 kwietnia 1996 roku. W związku z likwidacją zakładu „Bystrzycki Metal-Plast” oraz przechodzeniem wielu osób na emerytury powstała społeczna inicjatywa stworzenia klubu seniora, który skupi wszystkich chętnych emerytów i rencistów z terenu Gminy Świdnica.

Zrzesza kilkudziesięciu członków z 4 miejscowości: Bystrzyca Górna, Burkatów, Lubachów i Świdnica. Jego siedzibą jest świetlica w Bystrzycy Górnej (dawniej Wiejski Dom Kultury).  Współpracuje z trzema klubami seniora z terenu gminy Świdnica: z Pszenna< Bystrzycy Dolnej i Lutomi oraz utrzymuje kontakt z bratnim Klubem Emerytów i Rencistów z Niemiec. Organizuje różnego rodzaju przedsięwzięcia, inicjatywy, wydarzenia. Aktywnie działa na rzecz społeczności lokalnej wsi, gminy oraz regionu. Przy współpracy z GOKSiR i Urzędem Gminy Świdnica realizuje cele turystyczne (wyjazdy, integracja międzynarodowa, turystyka krajoznawcza) Od 24 lat prowadzona jest też kronika klubu.

 
TO JUŻ W TEN WEEKEND ZAPRASZAMY DO BURKATOWA I LUTOMI GÓRNEJ Drukuj Email
Czwartek, 24. Czerwiec 2021 13:29
Atakujący żołnierze w mundurach z epoki - rekonstrukcja bitwyW piątek rozpoczynamy Dolnośląski Weekend z Questami! Szykuje się nie lada wydarzenie, na które serdecznie zapraszamy. Na początek - Nocne Zwiedzanie Burkatowa z dreszczykiem emocji.  Pochodnie, stroje z epoki i romantyczny Burkatów wieczorową porą. 

Sobota natomiast to cała masa atrakcji związanych z questami. Niedziela to fantastyczne zwieńczenie weekendu razem z sołectwem Lutomia Górna na Rodzinnym Pikniku Historycznym.

Zapraszamy do wspólnej zabawy i poczucia historycznego klimatu tych ziem! Szczegóły na plakacie. Do zobaczenia!

UPDATE (29.06.): Galeria zdjęć z wydarzenia Dolnośląski Weekend z Questami

Plakat imprezy - część górna żołnierze - rekonstrukcja bitwy

 
WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO PN. "MOJA BIAŁO-CZERWONA" Drukuj Email
Piątek, 30. Kwiecień 2021 12:41
Organizatorem konkursu był Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Świdnicy, który ogłosił konkurs i opracował regulamin konkursu, według, którego komisja w składzie:
 1. Sebastian Krzywda
 2. Sandra Siwiak
 3. Justyna Sara-Hryncyszyn

Komisja wybrała najciekawsze prace w trzech kategoriach:
 1. Kategoria I – dzieci w wieku przedszkolnym, do lat 6.
 2. Kategoria II – dzieci w wieku szkolnym, 7 do 10 lat
 3. Kategoria III – dzieci w wieku szkolnym, 11 do 15 lat

Komisja oceniała prace biorąc pod uwagę następujące kryteria: tradycyjność i oryginalność pomysłu, dekoracyjność, ogólne wrażenie estetyczne.

Spośród 38 prac 29 kwietnia 2021 roku komisja po dokonaniu oceny prac jakie wpłynęły na konkurs, postanowiło przyznać w poszczególnych kategoriach wiekowych następujące miejsca:

Kategoria I – dzieci w wieku przedszkolnym,  do lat 6.

I miejsce

Sara Orleańska

I nagroda w kat. I

II miejsce
Alicja Anna Romanowicz

II miejsce - Kategoria I

III miejsce
Hubert Szczyrba

III miejsce - Kategoria I


Kategoria II – dzieci w wieku szkolnym,  7 do 10 lat

I miejsce

Gabriela Orleańska
Kryspin Promowicz

I miejsce - Kategoria II I miejsce - Kategoria II

II miejsce
Maja Herba
Mateusz Mroczek

II miejsce - Kategoria II II miejsce - Kategoria II


III miejsce
Jakub Radomski
Celina Musiał

III miejsce - Kategoria II  III miejsce - Kategoria II
Kategoria III – dzieci w wieku szkolnym,  11 do 15 lat

I miejsce
Klaudia Kutyba


I miejsce - Kategoria III


II miejsce
Laura Szczyrba

II miejsce - Kategoria III

III miejsce
Wiktor Walczak

III miejsce - Kategoria IIIKomisja przyznała następujące wyróżnienia:

Jakub Tetkowski
Marcelina Byrska
Michał Żuberek
Borys Żurawel
Olgierd Gawron
Aleksandra Rudzka
Martyna Mamej
Anna Krycka
Karol Słowiński
Anastazja Szpilko
Lena Nazarko
Fabian Wołoszyn
Wojtek Hercog
Ewa Molenda
Lilianna Gawron

Na konkurs wpłynęło 104 prace o różnych formatach, wykonanych różnymi technikami.

Projekty wyselekcjonowane są przykładem najlepszych rozwiązań plastycznych spośród przysłanych propozycji. Komisja dziękuje wszystkim artystom, którzy nadesłali prace na konkurs oraz ich opiekunom, których zaangażowanie pozwala zachować twórczy rozwój tradycyjnych treści kultury ludowej.
Dziękujemy i gratulujemy!

Zapraszamy do obejrzenia pozostałych nadesłanych prac: > GALERIA <
 
2 MAJA ZAPRASZAMY DO GRODZISZCZA NA "SPACER Z GRATEM" Drukuj Email
Czwartek, 29. Kwiecień 2021 07:15
miniatura Plakat SPACER Z GRATEMW niedzielę 2 maja 2021 roku zapraszamy wszystkich posiadaczy, właścicieli i sympatyków wszelkiej maści pojazdów retro na „Spacer z Gratem”.

Spotykamy się na boisku sportowym w Grodziszczu o godzinie 13:00, gdzie formujemy Wielką Drużynę Flagi, by następnie ruszyć wspólnie na „Spacer z Gratem” do Burkatowa. Z biało – czerwonymi flagami, kotylionami czy wstążeczkami (zabierz co uważasz za stosowne).

Kolorowy, wesoły korowód będzie naszą formą Świętowania Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej i dowodem przywiązania do narodowych barw.

Nie masz retro samochodu? Nie martw się! Zabierz flagę i przyjedź do Grodziszcza rowerem. Zaraz za samochodami ruszy „Rodzinny spacer z flagą na rowerze”.

Wszystko przy bezpiecznej asyście strażaków z OSP oraz służb bezpieczeństwa.
Szczegóły znajdziecie na plakacie.

Pomysł to inicjatywa oddolna stworzona przez sołectwa: Grodziszcze, Krzyżowa, Makowice, Burkatów oraz Gminne Koło PTTK Teraz Sudety.

TO BĘDZIE WYJĄTKOWY DZIEŃ! ZAPRASZAMY!


Plakat SPACER Z GRATEM

 
KONKURS PLASTYCZNY "MOJA BIAŁO-CZERWONA" Drukuj Email
Wtorek, 20. Kwiecień 2021 07:04
Plakat w kolorach biało-czerwonym, w górze plakatu po lewej stronie flaga biało-czerwona, środek wypełnia treść ogłoszenia, na dole dziecko z wyciągnietymi przed siebie dłońmi pomalowanymi na biało i czerwonoZapraszamy do udziału w konkursie plastycznym "Moja BIAŁO-CZERWONA".

Konkurs skierowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniów klas I-VIII szkół podstawowych z terenu Gminy Świdnica. Konkurs polega na wykonaniu flagi państwowej, dowolną techniką i umieszczenie jej w oknie domu, mieszkania. Udział w konkursie jest bezpłatny.

Dla laureatów przewidziane są cenne nagrody oraz dyplomy.
Pliki do pobrania:
Karta zgłoszeniowa (DOC 13kB)

Regulamin konkursu (DOCX 3kB)Plakat w kolorach biało-czerwonym, w górze plakatu po lewej stronie flaga biało-czerwona, środek wypełnia treść ogłoszenia, na dole dziecko z wyciągnietymi przed siebie dłońmi pomalowanymi na biało i czerwono
 
ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU NA NAJPIĘKNIEJSZĄ OZDOBĘ WIELKANOCNĄ Drukuj Email
Piątek, 02. Kwiecień 2021 16:38
Jury ocenia nadesłane ozdoby wielkanocne30 marca miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu na „Najpiękniejszą Ozdobę Wielkanocną” w świetlicy wiejskiej w Witoszowie Dolnym. Na konkurs wpłynęło 38 prac.

Oceny dokonała komisja powołana przez organizatora w składzie:
 • Sebastian Krzywda
 • Monika Krupińska
 • Janusz Waligóra
Konkurs był podzielony na 3 kategorie:
 • Kategoria I – dzieci w wieku przedszkolnym, do lat 6 (20 prac)
 • Kategoria II – dzieci w wieku szkolnym, do lat 15 (10 prac)
 • Kategoria III – młodzież powyżej 15 lat i osoby dorosłe (8 prac)
Organizator zadbał o anonimowość prac nadając im numery stąd też komisja mogła sprawiedliwie dokonać oceny.

WYNIKI KONKURSU:

Dzieci w wieku przedszkolnym, do lat 6
 • I miejsce - Hubert Szczyrba
 • II miejsce – Szymon Lizoń
 • III miejsce – Martyna Liszka
Wyróżnienie:
 • Zofia Knerowicz-Gawryliszyn
 • Tymon Prończuk
Dzieci w wieku szkolnym, do lat 15:
 • I miejsce - Gabriela Orleańska
 • II miejsce – Emilia Czajkowska
 • III miejsce – Tymon Szulc
Wyróżnienie:
 • Jakub Dratwa
Młodzież powyżej 15 lat i osoby dorosłe
 • I miejsce – Renata Lorens
 • II miejsce – Edyta Sadowska
 • III miejsce – Agnieszka Karwala

Grand Prix
 • Władysława Szczepanek

Pozostałe osoby, w każdej z kategorii, które wykonały prace na konkurs otrzymują dyplomy i słodkie upominki.
Prace i nagrody można odebrać 1.04.2021 r. w Świetlicy wiejskiej w Witoszowie Dolnej w godzinach 16.00-18.00.

Wszystkim laureatom oraz uczestnikom składamy GRATULACJE!!!


 
WYNIKI KONKURSU NA „Najładniejsze świąteczne przystrojenie sołectwa” Drukuj Email
Piątek, 02. Kwiecień 2021 15:49
Konkurs na najłądniej przystrojone sołectwoPrzypomnijmy, że celem konkursu było: integracja i aktywizacja mieszkańców, kultywowanie i upowszechnianie tradycji związanych ze świętami Wielkiej Nocy, budowanie wśród lokalnej społeczności relacji opartej na współpracy i realizacji wspólnych celów, promowanie zasad fair- play we współzawodnictwie, promocja Gminy Świdnica.

Organizator konkursu Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Świdnicy, do oceny przystrojonych sołectw powołał specjalną komisję konkursową w składzie:

 • Sebastian Krzywda - dyrektor Schroniska Młodzieżowego w Lubachowie,
 • Anna Krawczyszyn - pracownik Urzędu Gminy ds. Obsługi Sołectw,
 • Jakub Curyl - specjalista ds. kultury, sportu i rekreacji Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Świdnicy
Jury brało pod uwagę staranność wykonania, tradycyjność i oryginalność pomysłu, kolorystykę, materiały, technologie wykonania, dekoracyjność, ogólne wrażenie estetyczne, trwałość formy, nawiązanie do tradycji i ludowości wynikającej z obrzędów świąt wielkanocnych oraz pomysłowość autorów. Oceniane prace prezentowały wysokie walory artystyczne, co niewątpliwie było zasługą swych wykonawców. Dodatkowo Jury zwróciło szczególną uwagę na zaangażowanie w tworzenie dekoracji całego sołectwa coraz pomysłowość i oryginalność wykonania z uwzględnieniem motywów wielkanocnych.

Do konkursu zgłosiło się 16 sołectw. Jury konkursowe w dniu 1.03.2021 r odwiedziło każde z 16 sołectw i osobiście dokonało oceny świątecznego przystrojenia. Zadanie nie było łatwe, bo poziom wykonania wielu dekoracji był bardzo wysoki.
Po burzliwych naradach Jury postanowiło przyznać następujące nagrody:

I miejsce ex aequo  (i nagroda 500 zł) dla:
 •     Sołectwa Wilków
 •     Sołectwa Grodziszcze

II miejsce ex aequo (i nagroda 400 zł) dla:
 •     Sołectwa Pszenno
 •     Sołectwa Lubachów

III miejsce ex aequo (i nagroda 300 zł) dla:

 •     Sołectwa Makowice
 •     Sołectwa Panków

Wyróżnienia (i nagroda 200 zł) dla:

 •     Sołectwa Bystrzyca Górna
 •     Sołectwa Burkatów
 •     Sołectwa Boleścin
 •     Sołectwa Krzyżowa
 •     Sołectwo Gogołów

oraz nagrody za udział w konkursie (100 zł):
 •     Sołectwo Lutomia Dolna
 •     Sołectwo Niegoszów
 •     Sołectwo Komorów
 •     Sołectwo Witoszów Dolny
 •     Sołectwo Miłochów

Komisja stwierdziła wysoki poziom wykonywanych dekoracji. Pięknie przyozdobione sołectwa zrobiły ogromne wrażenie na członkach komisji. Było kolorowo, pomysłowo, estetycznie i co najważniejsze z poszanowaniem tradycji i polskiej kultury ludowej. Gmina Świdnica w najpiękniejszy sposób dba o tradycje świąteczne. Przejeżdżając przez piękne kolorowe sołectwa poczuliśmy wspaniały klimat Świąt Wielkiej Nocy. Za to serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu. Jury konkursu ma nadzieję, iż kolejne edycje będą również cieszyć się tak dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców Gminy Świdnica. Dziękujemy i gratulujemy!

 
HALA SPORTOWA I BASEN W WITOSZOWIE DOLNYM NIECZYNNE DO ODWOŁANIA Drukuj Email
Wtorek, 30. Marzec 2021 15:55
Baner Centrum Sportowo-Rekreacyjnego w Witoszowie DolnymZ powodu wprowadzonych obostrzeń spowodowanych epidemią koronawirusa Hala Sportowa oraz basen na terenie CSR w Witoszowie Dolnym są nieczynne do odwołania.

Za zaistniałą sytuację przepraszamy i prosimy o śledzenie naszej strony w celu uzyskania aktualnej informacji o dostępności obiektów Centrum Sportowo-Rekreacyjnego.
 
KONKURS NA NAJŁADNIEJSZE ŚWIĄTECZNE PRZYSTROJENIE SOŁECTWA Drukuj Email
Wtorek, 09. Marzec 2021 10:48
Plakat w kolorystyce zielonej, na plakacie stylizowane jaja-zajączkiWójt Gminy Świdnica oraz Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji ogłaszają świąteczny konkurs dla sołectw z terenu gminy na  „Najładniejsze świąteczne przystrojenie sołectwa”.

Sołectwa, które zostaną zgłoszone do konkursu, powinny być udekorowane od 27 marca 2021 r.

Zgłoszenie do udziału w konkursie przyjmujemy w Gminnym Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Świdnicy do 26 marca włącznie. Za najciekawsze i najładniejsze dekoracje przyznane będą  trzy nagrody. Rozstrzygnięcie konkursu do  2 kwietnia 2021 roku.

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE

Zbudujmy wspólnie, piękny świąteczny klimat :)


Załączniki do pobrania:
 1. Karta zgłoszenia (plik DOCX 2kB)
 2. Regulamin konkursu (plik DOCX 9kB)
 3. Klauzula informacyjna (plik DOCX 5kB)
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 59