Start Sport, LZS
INFORMACJE ZE ŚWIATA SPORTU
PODZIĘKOWANIA DLA ORGANIZATORÓW STREF KIBICA I NAWADNIANIA PODCZAS RST PÓŁMARATONU ŚWIDNICKIEGO PDF Drukuj Email
Wtorek, 9 Listopad 2021
Wolontariusze gminy Świdnica na trasie RST Pólmaratonu ŚwidnickiegoNiezawodni mieszkańcy gminy Świdnica! W imieniu wójt gminy Teresy Mazurek, serdecznie dziękujemy Wam za zaangażowanie w przygotowanie Stref Kibica i Stref Nawadniania podczas minionego RST Półmaratonu Świdnickiego, niezwykłą, pozytywną energię i wsparcie, jakiego udzieliliście uczestnikom sportowej imprezy.

Uczestnicy Półmaratonu to zarówno profesjonalni biegacze jak i amatorzy i pasjonaci biegania. Niezależnie jednak od stopnia zaawansowania, każdemu z nich Wasza obecność na trasie biegu dodała otuchy i motywacji! Cieszymy się, że jak zwykle mogliśmy na Was liczyć!

Dziękujemy

organizatorom Stref Kibica w miejscowościach:

  • Opoczka „Słonecznikowa Opoczka”
  • Makowice „Rowerowe Makowice”
  • Bojanice „Team Musiał”
  • Bystrzyca Górna „Bystrzycka Leśna Gromada”


oraz organizatorom stref nawadniania w miejscowościach

  • Makowice
  • Bojanice
  • Bystrzyca Dolna
  • Burkatów

Brawo! 
RST PÓŁMARATON ŚWIDNICKI Z SUKCESAMI GMINNYCH BIEGACZY I UDZIAŁEM NIEZAWODNYCH WOLONTARIUSZY PDF Drukuj Email
Wtorek, 9 Listopad 2021
Start do RST Półmaratonu Świdnickiego, w tle wieża KatedrySprzyjająca pogoda, imponująca frekwencja, dający się odczuć duch sportowej rywalizacji – za nami RST Półmaraton Świdnicki, którego gmina Świdnica jest współorganizatorem.

Po raz kolejny na wysokości zadania stanęli wolontariusze z gminy Świdnica i w profesjonalny sposób zadbali o pomoc zawodnikom na trasach biegu głównego i biegów towarzyszących. O należytą obsadę i opiekę nad wolontariuszami w punktach nawadniania w Bojanicach, Burkatowie i Bystrzycy Dolnej zadbali : Bogumiła Jas, Elżbieta Filip-Całka, Joanna Jurewicz, Halina Błaszko i Dominika Dobosz pod wodzą Edyty Zerki, a znaczącą pomocą w przeprowadzeniu biegów dziecięcych przez Powiatowe Zrzeszenie LZS wykazali się wolontariusze pod kierunkiem Katarzyny Kality.

Sukcesy odnotowali także gminni biegacze. W rywalizacji dziecięcej na podium po biegach w swoich kategoriach wiekowych stawali : Martyna Budzyń – pierwsze miejsce, Bartosz Mazur i Adam Andrzejewski – drugie lokaty. W alternatywnym do półmaratonu – biegu na dystansie 5 km na drugiej pozycji wśród kobiet, a pierwszej w kategorii do lat 20-tu przybiegła Karolina Malinowska – triathlonistka z GLKS Świdnica.

Serdecznie gratulujemy!

Kolejne wydarzenie z udziałem naszych wolontariusz już 27 listopada na okoliczność Marconi Indoor Triathlon.

 
III MIEJSCE GMINY ŚWIDNICA W PODSUMOWANIU XXI DOLNOŚLĄSKICH IGRZYSK LZS PDF Drukuj Email
Środa, 30 Grudzień 2020
Foto: zdjęcie z uroczystej gali podsumowowującej XIX Dolnośląskie Igrzyska LZS Mieszkańców Wsi i Miast -Gaj Oławski 2018r.Choć rok 2020 należy do innych niż lata ubiegłe, a pandemia i obostrzenia nie odpuszczają udało się ukończyć tegoroczne XXI Dolnośląskie Igrzyska LZS. Dzięki zaangażowaniu wielu osób w tym roku zarówno Gmina Świdnica jak i Powiat świdnicki zajęły 3 miejsce w ogólnej punktacji.
Poniżej zamieszczamy punktację końcową XXI Dolnośląskich Igrzysk LZS, Mieszkańców Wsi i Miast w kategorii gmin oraz powiatów:
        foto: Archiwum
 
KOMUNIKAT - ODWOŁANIE PLANOWANYCH IMPREZ, ZAWIESZENIE DZIAŁALNOŚCI HALI, BASENU I ŚWIETLIC WIEJSKICH PDF Drukuj Email
Środa, 11 Marzec 2020
INFO W związku z zagrożeniem koronawirusa Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji informuje:

- z dniem 11.03.2020 r. do odwołania zostają zawieszone wszystkie zajęcia stale odbywające się na świetlicach wiejskich i Orliku;
- Od 12 marca do 26 marca swoja działalność zawiesza Centrum Sportowo-Rekreacyjne w Witoszowie Dolnym;
- Odwołany został  Charytatywny Festyn Sportowy dla Asi Malinowskiej, który miał odbyć się w niedzielę, 15 marca br.;
- Gminny Jarmark Wielkanocny w Pszennie również zostaje odwołany. 
 
CHARYTATYWNY FESTYN SPORTOWY DLA ASI PDF Drukuj Email
Piątek, 6 Marzec 2020
plakat - Charytatywny festyn sportowy dla AsiW niedzielę, 15 marca na hali sportowej w Witoszowie Dolnym odbędzie się Charytatywny Festyn Sportowy dla Asi. Honorowy Patronat nad tym wydarzeniem objęła Teresa Mazurek, wójt gminy Świdnica, a do organizacji włączył się Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Świdnicy. Opiekę medialną zapewniają ws-24.pl oraz Swidnica24.pl - to u nich będziecie oglądać swoje zdjęcia.

Jak zapewniają organizatorzy, festyn rozpocznie się o godzinie 10:00, a przez cały dzień na uczestników będą czekać liczne atrakcje m.in. maraton zumby, malowanie buzi, tatuaże i warkoczyki, pokazy akrobatów czy teatrzyk dla dzieci. Będzie też mnóstwo stref sportowych zapewnionych przez zaprzyjaźnione firmy i pyszny kącik kulinarny.
Czytaj dalej…
 
5. RST PÓŁMARATON ŚWIDNICKI - KONKURS NA STREFĘ KIBICA PDF Drukuj Email
Piątek, 18 Październik 2019
LOGO - RST Półmaraton ŚwidnickiZapraszamy do wzięcia udziału w konkursie na najlepsza strefę kibicowania podczas Półmaratonu Świdnickiego. Konkurs jest przeznaczony dla grup kibiców, które poprzez swój doping, muzykę, oklaski, okrzyki, transparenty, charakteryzację, hasła motywacyjne, etc., zagrzeją wszystkich biegaczy do wzmożonej rywalizacji na trasie biegu.
Czytaj dalej…
 
TURNIEJ PIŁKI PLAŻOWEJ W BOLEŚCINIE I GRODZISZCZU PDF Drukuj Email
Czwartek, 4 Lipiec 2019
foto: Mecz siatkówki plażowejJuż w najbliższą sobotę, 6 lipca w Boleścinie i w Grodziszczu odbędzie się OTWARTY TURNIEJ PIŁKI PLAŻOWEJ DLA MŁODZIEŻY (14-18 lat) w ramach sportowych weekendów na wsi. To piąta punktowana dyscyplina sportowa. Na prowadzeniu po 4 rozgrywkach jest drużyna z sołectwa Bystrzyca Górna z kompletem 100 pkt. Następnie Witoszów Dolny 99 pkt i Makowice 94 pkt.
Czytaj dalej…
 
TURNIEJ REKREACYJNY DLA MŁODZIEŻY I DOROSŁYCH W MAKOWICACH PDF Drukuj Email
Piątek, 7 Czerwiec 2019
foto: Zawody w ramach Sportowych Weekendów na Wsi - Turniej SołectwW ramach cyklu "Sportowe weekendy na wsi - Turniej Sołectw 2019" w sobotę 8 czerwca w Makowicach odbędzie się TURNIEJ REKREACYJNY DLA MŁODZIEŻY I DOROSŁYCH. Wezmą w nim udział Przedstawiciele Sołectw: drużyny 4 osobowe w wieku powyżej 18 lat (Sołtys i Rada Sołecka bez progu wiekowego) oraz młodzież w przedziale wiekowym: 14 - 18 lat.
Każdy uczestnik z drużyny startuje w 5 konkurencjach rekreacyjnych: ringo, rzut lotką, hokej na trawie, kręgle amatorskie, strzał na bramkę. Początek zawodów godz. 14.00.
Organizatorami zawodów są Gmina Świdnica oraz GLKS Świdnica.
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 29