Start Sport, LZS
INFORMACJE ZE ŚWIATA SPORTU
VII EDYCJA SPACERÓW PO GMINIE ŚWIDNICA Z KIJKAMI NORDIC WALKING PDF Drukuj Email
Wtorek, 21 Maj 2024
Program imprezyGminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji zaprasza na VII edycję SPACERÓW PO GMINIE ŚWIDNICA Z KIJKAMI NORDIC WALKING. 

Pierwsze z ośmiu spotkań odbędzie się 22 maja, tj. w środę o godz. 18:00 w Komorowie (przy zalewie).

Szczegółowe informacje o kolejnych spacerach znajdują się na plakacie. Zakończenie VII edycji spacerów zostało zaplanowane 18 czerwca w sołectwie Boleścin, na boisku sportowym. 

Serdecznie zapraszamy do udziału i aktywnego wypoczynku !

 
Nordic Walking wraca na gminne ścieżki PDF Drukuj Email
Czwartek, 16 Maj 2024
Piechór z plecakiem i z kijkami nordic walking na leśnej ścieżce - zdjęcie od tyłuW maju i czerwcu Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji planuje organizację kolejnej Akcji spacerów Nordic Walking po przepięknych terenach Gminy Świdnica. 

Zainteresowane sołectwa zapraszamy do zgłaszania pod numerem telefonu: 727 406 444.
 
ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU W RAJDZIE ROWEROWYM "ŚWIDNICA NA ROWERY" PDF Drukuj Email
Piątek, 10 Maj 2024
plakat - czworo rowerzystów w czerwonych strojach na tle lasuRozpoczęły się zapisy chętnych do udziału w rajdzie rowerowym „Świdnica na rowery”, który zaplanowano na niedzielę, 9 czerwca. Organizatorami wydarzenia są: Urząd Miejski w Świdnicy, Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Lokalna Organizacja Turystyczna „Księstwo Świdnicko-Jaworskie”. Partnerem wydarzenia jest gmina Świdnica.

 

Zapisy potrwają do piątku 29 maja lub do wyczerpania limitu miejsc.

Aby wziąć w nim udział, należy wypełnić formularz dostępny w linku: https://tiny.pl/dc5g9

Rajd rowerowy wystartuje 9 czerwca o godz. 10.00 spod Urzędu Miejskiego w Świdnicy (o godz. 9.00 odbędzie się zbiórka uczestników). Trasa rajdu wynosi ok. 14 km i przebiegać będzie m.in. przez tereny gminy Świdnica. Meta zaplanowana została tradycyjnie na terenie ŚOSiR przy ul. Śląskiej. O bezpieczeństwo przejazdu uczestników dbać będzie grupa pilotów, Policja oraz Straż Miejska.

Ilość miejsc jest ograniczona – 990 osób.

Po Rajdzie na terenie ŚOSiR odbędzie się w ramach Dnia Sportu Piknik Sportowy-Rekracyjny, (od godz. 12.00 do godz. 15.00), podczas którego każdy znajdzie dla siebie coś interesującego. Podczas pikniku odbędzie się także zbiórka publiczna  na organizację Świdnickich Czwartków Lekkoatletycznych oraz ich ogólnopolski finał – zbiórkę wesprzeć będzie można poprzez zakup kuponów (1 kupon = 5 zł), które następnie wezmą udział w losowaniu atrakcyjnych nagród.

Więcej szczegółowych informacji na stronie: http://sport.swidnica.pl/zawalczmy-o-puchar-rowerowej-stolicy-polski-trening/

 
TRWAJĄ ZAPISY NA GRAND PRIX STREFA MTB SUDETY PDF Drukuj Email
Środa, 8 Maj 2024
plakat MTB Sudety
12 maja gmina Świdnica i gmina Walim będą gościć uczestników GP Strefa MTB Sudety. Start odbędzie się w miejscowości Bystrzyca Górna a meta w Walimiu. 

Zapisy już trwają. Zawody odbędą się na dwóch dystansach: mini o długości 28- 31 km o sumie przewyższeń do 700- 950 m oraz mega o długości 40-50 km i sumie przewyższeń 1400-1700 m.

Wszystkie niezbędne informacje znajdziecie na stronie internetowej www.strefamtbsudety.pl
 
 
XXXVI BIEGI PRZEŁAJOWE „BIEG PAMIĘCI” ROGOŹNICA - GROSS ROSEN 2024 PDF Drukuj Email
Poniedziałek, 29 Kwiecień 2024
Plakat biegów przełajowych 11 maja br. w Rogoźnicy już po raz 36 odbędzie się cykl biegów przełajowych pod wspólną nazwą „BIEG PAMIĘCI” ROGOŹNICA - GROSS ROSEN 2024.

Na trasach o długości od 100m (roczniki 2015 - 2017) aż do 10 km (roczniki 2006 i starsze) będą mieli okazję sprawdzić się dziewczęta i chłopcy, a w biegach w kat. OPEN również dorośli, zgłoszeni przez LZS, UKS, kluby sportowe, szkoły, inne stowarzyszenia sportowe posiadający badania lekarskie. W przypadku pojedynczych (indywidualnych ) zgłoszeń badania będą sprawdzane w biurze zawodów.

Wydarzenie, jakim jest "Bieg Pamięci" ma za zadanie m. in. upowszechnienie wiedzy o byłym obozie koncentracyjnym Gross – Rosen oraz uczczenie pamięci jego ofiar, propagowanie idei olimpizmu i zasad fair play, rozwijanie zainteresowań historią sportu, popularyzację biegów jako formy codziennej aktywności fizycznej, promowanie wolontariatu sportowego oraz rozwijanie poprzez sport aktywnej postawy obywatelskiej.

Zgłoszenia przyjmowane będą do dnia 6 maja 2024 r. przez Powiatowe Zrzeszenie LZS w Świdnicy, ul. Wałbrzyska 10,  e-mail: lzs@lzs.info.pl  tel. kom.: 607 13 30 24.
Start i meta biegów: park w Rogoźnicy.

Za zajęcie miejsc 1-3  indywidualnie zawodniczki i zawodnicy otrzymają pamiątkowe  statuetki. Przewidziane są również nagrody rzeczowe. Wszyscy zawodnicy otrzymują pamiątkowy medal oraz koszulkę.

Pliki do pobrania:
 
UDANY POCZĄTEK SEZONU BIEGOWEGO PDF Drukuj Email
Sobota, 27 Kwiecień 2024
foto: Laureaci rywalizacji w biegach przełajowych z dyplomami i medalami na podium zawodówNa trudnych, crossowych trasach do rywalizacji w biegach przełajowych stanęło czterystu zawodników z całego województwa. W Olszynie, gdzie rozgrywane były zawody, nie mogło zabraknąć reprezentantów naszej gminy. Dwunastu biegaczy ze Szkoły Podstawowej w Witoszowie Dolnym przystąpiło do rywalizacji z nadzieją na wysokie lokaty.

 

W czwartek, 25 kwietnia odbył się Finał Dolnośląski LZS w biegach przełajowych. Rewelacyjnie zaprezentowała się Julia Rychel - uczennica klasy sportowej ukierunkowanej na triathlon. W swoim trudnym biegu na dystansie 800 m zajęła trzecie miejsce. Było to ukoronowanie jej dotychczasowej, codziennej pracy oraz kolejny etap przygotowań do czerwcowego startu w Triathlonowym Pucharze Polski. Jej koleżanki i koledzy też stanęli na wysokości zadania, zajmując w swoich biegach punktowane miejsca. Kolejna okazja do emocji startowych i niewątpliwych gratulacji już 11 maja w Rogoźnicy na Ogólnopolskich Biegach Pamięci Więźniów Obozu Koncentracyjnego Gross - Rosen. Mocno trzymamy kciuki i raz jeszcze gratulujemy.

 
OGÓLNOPOLSKI SUKCES MIESZKANKI WITOSZOWA DOLNEGO PDF Drukuj Email
Wtorek, 23 Kwiecień 2024
Zwycięzcy zawodów na podium13 kwietnia okazała się szczęśliwym dniem dla mieszkanki Witoszowa Dolnego. Podczas Mistrzostw Polski Polskiej Federacji Taekwondo w Trzebnicy Gabriela Polak zdobyła złoty medal w kategorii Junior oraz brązowy medal w technikach specjalnych.

 

Jak informuje Klub Taekwon-do Taipan, 13 kwietnia 2024 roku w Mistrzostwach Polski Polskiej Federacji Taekwondo w Trzebnicy stanęło w szranki bez mała 700 zawodników oraz zawodniczek z całej Polski. Wszyscy rywalizowali nie tylko o medale, ale także o kwalifikacje do Kadry Narodowej PFT, a co za tym idzie o możliwość reprezentowania Polski na arenach międzynarodowych.

Wśród nich znalazła się również zawodniczka Gabriela Polak mieszkanka Witoszowa Dolnego, uczennica III Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy. Gabrysia została mistrzynią Polski zdobywając złoty medal w kategorii Junior w walce light contact oraz brązowy medal w technikach specjalnych. Należy również podkreślić, że ta młoda dziewczyna reprezentując swój klub w ubiegłym roku na Mistrzostwach Europy w Madrycie zdobyła złoty medal. W dniu 19 kwietnia br odebrała pamiątkowy dyplom, plakat oraz list gratulacyjny od wiceministra sportu Rzeczypospolitej Polski Pana Ireneusza Rasia. Gratulujemy i bardzo się cieszymy z sukcesów mieszkańców naszej gminy.

 
TRWAJĄ ZAPISY NA GP STREFA MTB SUDETY PDF Drukuj Email
Piątek, 5 Kwiecień 2024
Plakat - rowerzysta w kombinezonie i kasku na rowerze górskim na żółtym tle12 maja gmina Świdnica i gmina Walim będą gościć uczestników GP Strefa MTB Sudety. Start odbędzie się w miejscowości Bystrzyca Górna a meta w Walimiu. Zapisy już trwają.
 
Wszystkie niezbędne informacje znajdziecie na stronie internetowej www.strefamtbsudety.pl
 
Zapisy pod adresem https://tiny.pl/d7pw6

Mapka wyścigu
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 34