Start Aktualności Imprezy MIKOŁAJ W WITOSZOWIE DOLNYM
MIKOŁAJ W WITOSZOWIE DOLNYM Drukuj Email
Wtorek, 11 Grudzień 2018
foto: Wójt Gminy Świdnica Teresa Mazurek wraz z laureatką konkursu EKO-LAPBOOK Dmuchane zamki, zabawy sportowe, wata cukrowa, popcorn oraz lukrowane pierniczki. To tylko część atrakcji na jakie mogły liczyć dzieci podczas niedzielnego spotkania z Mikołajem w Witoszowie Dolnym. Dodatkową atrakcją było wyłonienie zwycięzców tegorocznego konkursu EKO-LAPBOOK skierowanego do mieszkańców gminy Świdnica, a mającego na celu dbałość o środowisko naturalne.


W magiczne niedzielne popołudnie na różnych kolorowo przygotowanych stanowiskach można było stworzyć i ozdobić między innymi własną choinkę, bombkę, aniołka, pierniki, witraż, łyżkę potrzebną w kuchni podczas przygotowywania wigilijnych potraw, ekologiczną torbę na świąteczne zakupy czy też szkatułki na skarby lub prywatną biżuterię. W tegorocznej akcji wzięło udział blisko pół tysiąca dzieci, a ich zadowolone miny mówiły same za siebie.

Spotkanie z Mikołajem organizowane na hali sportowej wpisało się już w stały kalendarz imprez organizowanych przez gminę Świdnica i GOKSiR. Ten dzień to także wspólna chwila dla dzieci i ich rodziców – wspólna zabawa i dzielenie się radością. Spotkania takie jak te mają na celu umacnianie lokalnej społeczności. Pokazują, że wszyscy możemy spotkać się w jednym miejscu i wspólnie spędzić rodzinne, niedzielne popołudnie – mówiła wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek.

Podczas dorocznego spotkania z Mikołajem, pracownicy działu Ochrony Środowiska w Urzędzie Gminy Świdnica rozstrzygnęli konkurs pt. EKO-LAPBOOK

Wyniki konkursu EKO-LAPBOOK:


KATEGORIA ŚWIETLICA WIEJSKA:

I M-CE: GOGOŁÓW

II M-CE: GRODZISZCZE

III M-CE: BYSTRZYCA GÓRNA

 

KATEGORIA KLASA:

I M-CE: BYSTRZYCA GÓRNA - KLASA 3

II M-CE: MOKRZESZÓW - KLASA 5

III M-CE: WITOSZÓW DOLNY - KLASA 2 B

 

KATEGORIA RODZINA:

I M-CE: RODZINA PAŃSTWA SERWERYN - BURKATÓW

II M-CE: RODZINA PAŃSTWA ZIEMBA - BURKATÓW

III M-CE: RODZINA PAŃSTWA MAZUR - BOJANICE

Szczególne słowa podziękowania organizatorzy kierują do firm: DABROBAU, Leroy Merlin oraz Banku Spółdzielczego w Kobierzycach. Wszystkim gościom dziękujemy za obecność oraz już dziś zapraszamy na kolejną edycję spotkania z Mikołajem w gminie Świdnica za rok.

 

 


Najnowsze artykuły z tej kategorii: