Start Aktualności Wydarzenia MOJA...BIAŁO-CZERWONA
MOJA...BIAŁO-CZERWONA Drukuj Email
Piątek, 8 Kwiecień 2016
Flaga biało-czerwona1000 flag narodowych, wykonanych przez mieszkańców 29 sołectw pojawi się w Święto Flagi na terenie wszystkich 33 gminnych miejscowości. Projekt „MOJA...BIAŁO-CZERWONA”- to działanie społeczne zainicjowane i koordynowane przez Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Świdnicy, który ma na celu integrację sołectw oraz organizacji działających na terenie gminy.

 

Od 10 kwietnia przedstawiciele 29 sołectw, którzy wyrazili chęć i udział w projekcie otrzymają materiał do uszycia flag. Prace odbywać się będą m.in. świetlicach, gdzie po ich uszyciu, flagi będą prasowane i pakowane. Każda flaga posiadać będzie ulotkę informacyjną, w której znajdą się daty najważniejszych świąt państwowych oraz przypomnienie zasad prawidłowego eksponowania flag. 

W pierwszych trzech dniach maja obchodzić będziemy ważne dla nas, Polaków święta: 1 maja - Święto Pracy, 2 maja - Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Dzień Polonii  Polaków za Granicą, 3 maja - rocznicę uchwalenia Konstytucji 3-Maja. Przejeżdżając przez wiele miejscowości na terenie gminy Świdnica można zauważyć, że mieszkańcy wywieszają flagi w święta narodowe jak i okolicznościowe. To bardzo nas cieszy i za to bardzo dziękuję. Eksponowanie symboli narodowych w takie święta jest manifestacją patriotyzmu i dumy państwowej – mówi wójt Teresa Mazurek.  

Celem projektu jest m.in.: rozwijanie poczucia odpowiedzialności oraz szacunku dla symboli narodowych, współuczestnictwo w pielęgnowaniu tradycji ludowych, budowanie pomostu międzypokoleniowego poprzez współpracę różnych grup wiekowych

Flagi wydawane będą przedstawicielom sołectw. Koordynatorem projektu jest Justyna Sara-Hryncyszyn. Szczegółowe informacje dostępne są pod nr tel. 74/8523067 wew. 313

 


Najnowsze artykuły z tej kategorii: