Start Aktualności Wydarzenia KLUB STARSZAKA Z GRODZISZCZA ORAZ INTEGRACYJNE KOŁO PRZYJACIÓŁ MAKOWICE-OPOCZKA ŚWIĘTOWAŁY 1. ROCZNICĘ DZIAŁALNOŚCI
KLUB STARSZAKA Z GRODZISZCZA ORAZ INTEGRACYJNE KOŁO PRZYJACIÓŁ MAKOWICE-OPOCZKA ŚWIĘTOWAŁY 1. ROCZNICĘ DZIAŁALNOŚCI Drukuj Email
Sobota, 5 Marzec 2016
foto: Członkowie Klubu Starszaka z Grodziszcza oraz przedstawiciele władz Gminy ŚwidnicaSędziwy wiek, ma większą wartość niż wszystkie przyjemności młodości – mówiła w Grodziszczu wójt Teresa Mazurek, gratulując seniorom z Klubu Starszaka pierwszego roku działalności.

 

Jesteście Państwo przykładem, iż  jesień życia wcale nie musi być szara, wręcz przeciwnie – może być pełna płomiennych barw. Realizujecie nie tylko swoje zainteresowania i pasje, czynnie uczestnicząc w życiu społecznym i kulturalnym gminy Świdnica, ale pokazujecie jak wiele dobrego i pożytecznego możecie zdziałać jako seniorzy. Gratuluję Państwu zapału i optymizmu w promowaniu aktywnego życia na emeryturze. Oby nigdy nie brakowało Wam sił i zapału do wspierania kolejnych pokoleń. Niech młodzi zawsze dostrzegają Wasze zaangażowanie i troskę w pielęgnowanie  polskiej tradycji i wartości z niej wyrastających. W tak uroczystym dniu przyjmijcie także życzenia  zdrowia,  optymizmu  i jeszcze wielu aktywnych, pogodnych lat życia – życzyła starszakom wójt Teresa Mazurek.

Ciekawym akcentem sobotniej uroczystości była stworzona przez seniorów prezentacja multimedialna, w której było ukazane wszystko to, co wydarzyło się w minionym roku. A mieli się czym chwalić. Przez 12 miesięcy swojej działalności nie było miesiąca, w którym by czegoś nie tworzyli, zwiedzali albo gotowali. W ciągu roku odbyli już podróż zagraniczną do Drezna, liczne warsztaty kulinarne i florystyczne, promowali się na jarmarkach, dożynkach. Czynnie włączali się w niesienie pomocy potrzebującym. W tegorocznych planach mamy wyjazd do Pragi – mówi Józef Rusak, prezes Klubu Starszaka. Seniorzy pragnęli tym samym pokazać nabyte umiejętności podczas szkolenia "Internet dla Starszaka". Na zakończenie spotkania zostały wręczone drobne upominki oraz złożone życzenia z okazji Dnia Kobiet oraz Dnia Mężczyzn.

 

 

Również rocznicę I-ego roku swojej działalności obchodziło Integracyjnego Koło Przyjaciół Makowice - Opoczka. Uroczystość odbyła się na świetlicy wiejskiej w Opoczce, a jej rangę podniosła obecność Sekretarz Gminy Świdnica Pani Jadwigi Generowicz.

Gratulujemy i życzymy następnych wspaniałych rocznic.

 


Najnowsze artykuły z tej kategorii: