Start Aktualności Wydarzenia SPOTKANIE OPŁATKOWE SENIORÓW Z BYSTRZYCY GÓRNEJ
SPOTKANIE OPŁATKOWE SENIORÓW Z BYSTRZYCY GÓRNEJ Drukuj Email
Czwartek, 17 Grudzień 2015
foto: Spotkanie opłatkowe Klubu Seniora z Bystrzycy Górnej - restauracja pensjonatu Chata Nad SztolniąTradycją Klubu Seniora działającym przy świetlicy wiejskiej w Bystrzycy Górnej stały się coroczne spotkania noworoczno – opłatkowe. W tym roku Seniorzy na miejsce spotkania obrali pomieszczenia restauracji w pensjonacie Nad Sztolnią w Bystrzycy Górnej.

Spotkanie opłatkowe zaszczycili swą obecnością przedstawiciele władz Gminy Świdnica w osobach wójta Gminy Świdnica Pani Teresy Mazurek oraz sekretarz gminy Pani Jadwigi Generowicz. W opłatku uczestniczył również proboszcz parafii Wniebowzięcia NMP w Bystrzycy Górnej ks. Wiesław Mróz.

Od wielu lat Prezesem Klubu Seniora z Bystrzycy Górnej jest Pan Stanisław Kraiński. Klub od 16 lat prowadzi działalność integracyjną, kulturalną i turystyczną dla seniorów w swoim regionie. Zapobiega poczuciu osamotnienia i zachęca do zwiększenia aktywności społecznej i zdrowotnej ludzi starszych. Klub w sposób różnorodny organizuje seniorom ich wolny czas, przygotowując spotkania noworoczne, wielkanocne, bożonarodzeniowe, dożynki, śniadanie patriotyczne 11 listopada, wyjazdy integracyjne, mając aspiracje do pogłębiania ich zainteresowań. Swoją działalność skrzętnie dokumentują w kronice (którą nieprzerwanie od początku działalności Klubu prowadzi prezes Stanisław Kraiński). Efekt ich aktywności daje impuls kolejnym grupom seniorów w sąsiednich sołectwach gminy Świdnica. Tak powstał w 2009 r. Klub seniora w Pszennie.

 


Najnowsze artykuły z tej kategorii: