Start Aktualności Wydarzenia Grupy kolędnicze z Gminy Świdnica nagrodzone podczas XXIV ŚWIDNICKIEGO PRZEGLĄDU ZESPOŁÓW KOLĘDNICZYCH
Grupy kolędnicze z Gminy Świdnica nagrodzone podczas XXIV ŚWIDNICKIEGO PRZEGLĄDU ZESPOŁÓW KOLĘDNICZYCH Drukuj Email
Wtorek, 19 Styczeń 2016
foto: XXIV Świdnicki Przegląd Zespołów KolędniczychOd 12 do 15 stycznia na deskach świdnickiego teatru odbywał się XXIV Świdnicki Przegląd Zespołów Kolędniczych. Wzięło w nim udział 35 zespołów kolędniczych w których swoją grę aktorską zaprezentowało ponad 2000 uczestników. Wśród zgłoszonych zespołów nie zabrakło grup kolędniczych z terenu Gminy Świdnica. Reprezentanci Gminy Świdnica to grupy szkolne z Pszenna i Lutomi Dolnej oraz dwa gminne teatrzyki Ludowe z Burkatowa i Bystrzycy Górnej.

Jak się okazało nasi reprezentanci spisali się znakomicie. Jury doceniło dobór scenariusza dla odpowiedniej grupy wiekowej, scenografię, kostiumy i układ choreograficzny, śpiew i aranżacje muzyczne oraz grę aktorską.

Nagrody reprezentantów Gminy Świdnica w poszczególnych kategoriach:
Grupa uczestników dorosłych
Nagrodzeni nagrodami finansowymi w wys. 500 zł dla każdej z grup:
  • Świetlica Wiejska w Bystrzycy Górnej – za  humor, ruch sceniczny, kolędnicze przyśpiewki i rozbawienie publiczności swą profesjonalną grą. Prezentacja kolędnicza „Gdzie turoń chodzi”.
Wyróżnieni wyróżnieniami finansowymi w wysokości 200 zł dla każdej z grup:
  • Świetlica Wiejska w Burkatowie – za integracyjne pokoleniowo przedstawienie kolędnicze „Kolędziorze z królem Herodem” i prezentację tekstów mniej publikowanych.
W grupie szkół podstawowych i gimnazjów
Nagrodzeni nagrodami finansowymi w wys. 500 zł dla każdej z grup:
  • Szkoła Podstawowa w Pszennie – za dopracowaną scenografię, walory muzyczne, grę aktorską postaci i teksty własne mówiące o tożsamości uczestników  prezentacji „My, dzieci Kopernika”.
Wyróżnieni wyróżnieniami finansowymi w wysokości 200 zł dla każdej z grup:
  • Gimnazjum w Lutomi Dolnej – za plastykę prezentacji i dostosowanie treści do wieku wykonawców.
Wszystkim kolędnikom serdecznie gratulujemy! 


Najnowsze artykuły z tej kategorii: