Start Sport, LZS FINAŁ "SPOTOWYCH WEEKENDÓW NA WSI"
FINAŁ "SPOTOWYCH WEEKENDÓW NA WSI" PDF Drukuj Email
Środa, 3 Wrzesień 2014
fot.: Sportowe Weekendy na Wsi - Krzyżowa - bieg na nartachDnia 31 sierpnia podczas Dożynek Gminnych w Krzyżowej odbyła się konkurencja finałowa „Sportowych weekendów na wsi”.

Do finału zakwalifikowało się 16 Sołectw startujących w 7 turniejach eliminacyjnych (kręgle, piłka siatkowa, strzelanie z wiatrówki, turniej rekreacyjny, strzelanie z łuku oraz dwa turnieje młodzieżowe: rekreacyjny oraz piłki plażowej). Dla finalistów przygotowaliśmy jedną konkurencję: bieg na nartach wieloosobowych. W tej konkurencji ważne było zgranie oraz idealna współpraca całej drużyny - o zwycięstwie decydował czas przejścia określonego odcinka trasy.

Z roku na rok wzrasta zainteresowanie organizowanymi przez nas Turniejami. Łącznie w tegorocznej rywalizacji udział wzięły 22 Sołectwa (co stanowi 66% wszystkich Sołectw Gminy Świdnica). W tym roku, po raz kolejny, zwyciężyło Sołectwo Wiśniowa. Na uwagę zasługuje drużyna z Witoszowa Dolnego, która w tym roku po raz pierwszy wystąpiła w Turnieju Sołectw i od razu zajęła w nim bardzo wysokie drugie miejsce! Trzecie miejsce zajęła drużyna z Pogorzały, nie tracąc pozycji z roku ubiegłego.

Za świetną zabawę, niezawodną frekwencję i zaangażowanie dziękujemy oraz zapraszamy do udziału w kolejnej edycji!