Start Sport, LZS OGÓLNOPOLSKI SUKCES MIESZKANKI WITOSZOWA DOLNEGO
OGÓLNOPOLSKI SUKCES MIESZKANKI WITOSZOWA DOLNEGO PDF Drukuj Email
Wtorek, 23 Kwiecień 2024
Zwycięzcy zawodów na podium13 kwietnia okazała się szczęśliwym dniem dla mieszkanki Witoszowa Dolnego. Podczas Mistrzostw Polski Polskiej Federacji Taekwondo w Trzebnicy Gabriela Polak zdobyła złoty medal w kategorii Junior oraz brązowy medal w technikach specjalnych.

Jak informuje Klub Taekwon-do Taipan, 13 kwietnia 2024 roku w Mistrzostwach Polski Polskiej Federacji Taekwondo w Trzebnicy stanęło w szranki bez mała 700 zawodników oraz zawodniczek z całej Polski. Wszyscy rywalizowali nie tylko o medale, ale także o kwalifikacje do Kadry Narodowej PFT, a co za tym idzie o możliwość reprezentowania Polski na arenach międzynarodowych.

Wśród nich znalazła się również zawodniczka Gabriela Polak mieszkanka Witoszowa Dolnego, uczennica III Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy. Gabrysia została mistrzynią Polski zdobywając złoty medal w kategorii Junior w walce light contact oraz brązowy medal w technikach specjalnych. Należy również podkreślić, że ta młoda dziewczyna reprezentując swój klub w ubiegłym roku na Mistrzostwach Europy w Madrycie zdobyła złoty medal. W dniu 19 kwietnia br odebrała pamiątkowy dyplom, plakat oraz list gratulacyjny od wiceministra sportu Rzeczypospolitej Polski Pana Ireneusza Rasia. Gratulujemy i bardzo się cieszymy z sukcesów mieszkańców naszej gminy.