Start Aktualności Ogłoszenia ŻEGNAMY STANISŁAWA KRAIŃSKIEGO - ZAŁOŻYCIELA PIERWSZEGO KLUBU SENIORA W GMINIE ŚWIDNICA
ŻEGNAMY STANISŁAWA KRAIŃSKIEGO - ZAŁOŻYCIELA PIERWSZEGO KLUBU SENIORA W GMINIE ŚWIDNICA Drukuj Email
Czwartek, 2 Listopad 2023

foto czarno-białe - Stanisław KraińskiZ przykrością informujemy, że w dniu 29 października zmarł Stanisław Kraiński, mieszkaniec Bystrzycy Górnej i Zasłużony dla Gminy Świdnica. Składamy wyrazy głębokiego współczucia dla Rodziny i Bliskich.

  Pan Stanisław przez przyjaciół nazywany „Bystrzyckim Kadłubkiem”, a to ze względu na fakt wieloletniego prowadzenia bogatych kronik, zawierających całą historię powojennej Bystrzycy Górnej. Stanisław Kraiński to twórca biblioteki w Bystrzycy Górnej, działacz OSP i wielu inicjatyw społecznych, prezes Klubu Seniora, kochający turystykę, a co najważniejsze – człowiek pełen empatii i o wielkim sercu.

Urodził się w 1932 roku w Plantach w dawnym województwie nowogórdzkim. W wieku 9 lat, wraz z rodziną został wywieziony na Syberię, gdzie łącznie spędził 6 lat, w tym 3 lata w radzieckim domu dziecka. Po śmierci rodziców przybył do Polski, gdzie przebywał w domu dziecka w Pawłowicach prowadzonym przez zakonnice, a następnie w domu dziecka w Wschowej, gdzie zdobył zawód ślusarza oraz rolnika.

Pracował w spółdzielniach produkcyjnych w powiecie świdnickim, później wrocławskim. Przez 4 lata pracował w Powiatowej Radzie Narodowej w Wydziale Rolnym, gdzie prowadził sprawy organizacyjne i rachunkowe. Od 1954 pracował w zakładach Metal-Plast, na początku jako kierownik magazynu. Od 1982 r. pełnił stanowisko Obrony cywilnej. Przez 30 lat prowadził kursy z zakresu BHP i obrony cywilnej, aktywny działacz OSP. Jego żona była kierowniczką Domu Kultury w Bystrzycy Górnej.

Msza Święta żałobna odprawiona zostanie 4.11.2023 r. (sobota) o godzinie 12:00 w kościele w Bystrzycy Górnej, po czym nastąpi oprowadzenie Zmarłego na miejsce wiecznego spoczynku.

 


Najnowsze artykuły z tej kategorii: