Start Aktualności Wydarzenia MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KOBIET WIEJSKICH
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KOBIET WIEJSKICH Drukuj Email
Poniedziałek, 23 Październik 2023
Panie z KGW wraz z radnymi Romanem Jadachem (tzrymającym kosz z upominkami) oraz Kazimierzem Kortą (z prawej). W tle na scenie z mikrofonem Pani Jadwiga Generowicz - Sekretarz Urzędu Gminy ŚwidnicaTo coroczne święto obchodzone 15 października, które ustanowione zostało w 2008 roku rezolucją Zgromadzenia Ogólnego ONZ. Celem tego wyjątkowego święta było podkreślenie kluczowej roli kobiet w rozwoju obszarów wiejskich i zabezpieczeniu potrzeb żywnościowych, jednak tych ważnych ról w codziennym życiu kobiety wiejskie odgrywają o wiele więcej. Fakt ten podkreślali zarówno organizatorzy jak i goście Święta Kobiet Wiejskich, które w minioną sobotę odbyło się w świetlicy w Pszennie.

   Koło Gospodyń w Pszennie oraz Rada Sołecka Pszenna przy współudziale Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Świdnicy przygotowali wieczór pełen atrakcji. Ze sceny zebranych gości przywitali prowadzący - Jadwiga Generowicz sekretarz gminy Świdnica oraz Roman Jadach radny Rady Gminy Świdnica. Nie zabrakło opowieści kuchennym wykorzystaniu ziół oraz o ich leczniczych właściwościach, porad dotyczących odpowiedniej pielęgnacji włosów, ale także akcentu artystycznego i oczywiście pysznego poczęstunku przygotowanego przez gospodynie z Pszenna. Na ręce przedstawicielek kobiet wiejskich z gminy Świdnica wręczono kwiaty i upominki.

Był to niezwykły wieczór pełen wzruszeń. W imieniu organizatorów bardzo dziękujemy wszystkim za przybycie i wspólne świętowanie.

 


Najnowsze artykuły z tej kategorii: