Start Aktualności Wydarzenia MIŁOŚNICY DWÓCH KÓŁEK MAJĄ KOLEJNE 5 KM NOWYCH TRAS ROWEROWYCH
MIŁOŚNICY DWÓCH KÓŁEK MAJĄ KOLEJNE 5 KM NOWYCH TRAS ROWEROWYCH Drukuj Email
Poniedziałek, 25 Wrzesień 2023
Na leśnej trasie rowerowejMamy dobre wiadomości dla miłośników dwóch kółek. Wszystkie trzy odcinki gminnej sieci singletrack są już w pełni dostępne dla użytkowników. Nowe trasy: ołowiana, srebrna i cynkowa swój początek mają przy boisku sportowym w Bystrzycy Górnej. Ich budowę zrealizowano w ramach dużego projektu turystycznego dot. rozbudowy infrastruktury w dolinie rzeki Bystrzycy i Piławy.

 

Projekt obejmuje wykonanie 5 stanic rowerowych w Wilkowie, Bystrzycy Dolnej, Burkatowie, Bystrzycy Górnej i Lubachowie, oznakowanie dróg rowerowych, budowę 2 single-tracków, pumptracka, przystani kajakowej z bud. gosp. oraz połączenia szlaków rowerowych poprzez kładkę nad rzeką Bystrzycą w Wiśniowej. Inwestycja planowana jest na lata 2021-2023. Na ten cel gmina Świdnica otrzymała środki w wysokości 6,7 mln zł. w ramach Funduszu Inicjatyw Lokalnych. Koszt budowy 5 km gminnej sieci singletrack to ponad 735 tys. zł.

Warto przypomnieć, że trasy rowerowe singletrack w gminie Świdnica są jednokierunkowe i przeznaczone do turystycznego oraz rekreacyjnego użytkowania. Każdy dorosły użytkownik korzysta z tras singletrack na własną odpowiedzialność, a osoby niepełnoletnie na odpowiedzialność opiekuna. Za ewentualne wypadki na trasach rowerowych odpowiadają sami użytkownicy. Za wjazd na trasę i korzystanie z niej nie pobiera się opłat.


 


Najnowsze artykuły z tej kategorii: