Start Sport, LZS GMINNA ODZNAKA TURYSTYCZNO – KRAJOZNAWCZA PTTK "ZNAM GMINĘ ŚWIDNICA".
GMINNA ODZNAKA TURYSTYCZNO – KRAJOZNAWCZA PTTK "ZNAM GMINĘ ŚWIDNICA". PDF Drukuj Email
Piątek, 29 Lipiec 2022
Na niebieskim tle błyszcząca Odznaka złożona z 3 części (brąz, srebro, złoto) w kształcie konturów gminy ŚwidnicaJeśli lubisz małe rodzinne wycieczki i zdobywanie odznak turystycznych serdecznie zachęcamy do zdobywania Gminnej Odznaki Turystyczno – Krajoznawczej PTTK "Znam Gminę Świdnica".

Piękna, trzystopniowa odznaka czeka na każdego, kto zgodnie z regulaminem odwiedzi najciekawsze krajoznawczo miejsca Gminy Świdnica, uwieczni swoją wizytę na zdjęciach i sporządzi prostą mini kronikę!
Szczegóły w Regulaminie (PDF 464kB, DOC 740 kB).

Zdobywanie odznak to ciekawa forma spędzania czasu wolnego, łącząca aktywny wypoczynek z poznawaniem historii, przyrody i piękna regionu.

Projekt „Znam Gminę Świdnica” realizowany przez Gminne Koło PTTK Teraz Sudety przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury Sportu i Rekreacji w Świdnicy oraz z oddziałem PTTK Świdnica jest dość młody a swój początek miał w 2021 roku. Wtedy też ustanowiono regulamin i wprowadzono trzy stopnie odznaki turystycznej „Brązową”, „Srebrną” i „Złotą”. Mimo, iż jest to świeża inicjatywa mamy już kilkudziesięciu zdobywców odznak pochodzących z całej Polski.

Nie ma na co czekać, drukuj regulamin i ruszaj zwiedzać Gminę Świdnica. Zbieraj punkty, wrzucając zdjęcia do własnoręcznie stworzonej kroniki, by później wymienić je na odznakę.
(Pierwszy stopień – odznakę „brązową” – otrzymasz za odwiedzenie zaledwie 15 obiektów w minimum 4 miejscowościach!) ...łatwizna

JAK OTRZYMAĆ ODZNAKĘ?

Jeśli uzyskasz odpowiednią ilość punktów w liczbie wystarczającej do otrzymania danego stopnia odznaki prześlij nam swoją poprawnie wypełnioną kronikę (zgodnie z regulaminem) na adres pocztowy:
Oddziałowa Komisja Turystyki Pieszej i Krajoznawstwa w
Świdnicy, adres: ul. Długa 33 p. 7, 58-100 Świdnica,
e-mail: biuro@pttk.swidnica.pl , tel. nr tel.: 723 015 271
oraz
Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Świdnicy; adres: ul. Głowackiego 4 p. 314, 58-100 Świdnica,
e-mail: goksirgmswidnica@wp.pl, tel. nr tel.: +48 74 852 30 67 w. 313

lub podrzuć ją osobiście w ww. miejsca.

Do dzieła !!!


 


Najnowsze artykuły z tej kategorii: