Start Aktualności Wydarzenia 25 LAT KLUBU SENIORA Z BYSTRZYCY GÓRNEJ
25 LAT KLUBU SENIORA Z BYSTRZYCY GÓRNEJ Drukuj Email
Poniedziałek, 25 Październik 2021
foto: Wójt Gminy Świdnica Teresa Mazurek w otoczeniu Seniorów z Bystrzycy GórnejKlub Seniora z Bystrzycy Górnej to najdłużej działający klub w gminie Świdnica. Wspólnie z przyjaciółmi i zaproszonymi gośćmi świętował 25.lecie swojej działalności. Wszystkim seniorom życzymy dużo zdrowia i dziękujemy za liczne przedsięwzięcia z ich udziałem w gminie Świdnica.

Klub Seniora powstał 12 kwietnia 1996 roku. W związku z likwidacją zakładu „Bystrzycki Metal-Plast” oraz przechodzeniem wielu osób na emerytury powstała społeczna inicjatywa stworzenia klubu seniora, który skupi wszystkich chętnych emerytów i rencistów z terenu Gminy Świdnica.

Zrzesza kilkudziesięciu członków z 4 miejscowości: Bystrzyca Górna, Burkatów, Lubachów i Świdnica. Jego siedzibą jest świetlica w Bystrzycy Górnej (dawniej Wiejski Dom Kultury).  Współpracuje z trzema klubami seniora z terenu gminy Świdnica: z Pszenna< Bystrzycy Dolnej i Lutomi oraz utrzymuje kontakt z bratnim Klubem Emerytów i Rencistów z Niemiec. Organizuje różnego rodzaju przedsięwzięcia, inicjatywy, wydarzenia. Aktywnie działa na rzecz społeczności lokalnej wsi, gminy oraz regionu. Przy współpracy z GOKSiR i Urzędem Gminy Świdnica realizuje cele turystyczne (wyjazdy, integracja międzynarodowa, turystyka krajoznawcza) Od 24 lat prowadzona jest też kronika klubu.

 


Najnowsze artykuły z tej kategorii: