Start Sport, LZS RST PÓŁMARATON ŚWIDNICKI Z SUKCESAMI GMINNYCH BIEGACZY I UDZIAŁEM NIEZAWODNYCH WOLONTARIUSZY
RST PÓŁMARATON ŚWIDNICKI Z SUKCESAMI GMINNYCH BIEGACZY I UDZIAŁEM NIEZAWODNYCH WOLONTARIUSZY PDF Drukuj Email
Wtorek, 9 Listopad 2021
Start do RST Półmaratonu Świdnickiego, w tle wieża KatedrySprzyjająca pogoda, imponująca frekwencja, dający się odczuć duch sportowej rywalizacji – za nami RST Półmaraton Świdnicki, którego gmina Świdnica jest współorganizatorem.

Po raz kolejny na wysokości zadania stanęli wolontariusze z gminy Świdnica i w profesjonalny sposób zadbali o pomoc zawodnikom na trasach biegu głównego i biegów towarzyszących. O należytą obsadę i opiekę nad wolontariuszami w punktach nawadniania w Bojanicach, Burkatowie i Bystrzycy Dolnej zadbali : Bogumiła Jas, Elżbieta Filip-Całka, Joanna Jurewicz, Halina Błaszko i Dominika Dobosz pod wodzą Edyty Zerki, a znaczącą pomocą w przeprowadzeniu biegów dziecięcych przez Powiatowe Zrzeszenie LZS wykazali się wolontariusze pod kierunkiem Katarzyny Kality.

Sukcesy odnotowali także gminni biegacze. W rywalizacji dziecięcej na podium po biegach w swoich kategoriach wiekowych stawali : Martyna Budzyń – pierwsze miejsce, Bartosz Mazur i Adam Andrzejewski – drugie lokaty. W alternatywnym do półmaratonu – biegu na dystansie 5 km na drugiej pozycji wśród kobiet, a pierwszej w kategorii do lat 20-tu przybiegła Karolina Malinowska – triathlonistka z GLKS Świdnica.

Serdecznie gratulujemy!

Kolejne wydarzenie z udziałem naszych wolontariusz już 27 listopada na okoliczność Marconi Indoor Triathlon.

 


Najnowsze artykuły z tej kategorii: