W dniu 9 maja 2015 roku w Rogoźnicy odbyły się XXIX Ogólnopolskie biegi przełajowe „Bieg Pamięci” Rogoźnica 2015. Zgodnie z tradycją przed rozpoczęciem biegów złożono wieniec pod Mauzoleum Pomordowanych na terenie Muzeum Gross-Rosen oraz zapalono znicz pamięci przyniesiony przez sztafetę uczniów ze Szkoły Podstawowej w Rogoźnicy.
Pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych na starcie tegorocznego "Biegu Pamięci" stanęło ponad 401 zawodniczek i zawodników. Wszyscy uczestnicy biegu otrzymali gorący poczęstunek oraz napoje. Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali pamiątkowe dyplomy, medale, statuetki, pamiątkowe koszulki oraz książki dotyczące Muzeum Gross Rosen. Dekoracji dokonywali Burmistrz Strzegomia – Zbigniew Suchyta, Zastępca Burmistrza – Wiesław Witkowski, Poseł – Teresa Świło, Zastępca Przewodniczącego DZ LZS we Wrocławiu – Leszek Noworól oraz przedstawiciel Muzeum Gross- Rosen. Gratulujemy wszystkim startującym i zapraszamy za rok!
Tabele wyników:
Rocznik 2008 i młodsi – dziewczęta
Miejsce | Nazwisko i imię | Gmina |
1. | Borowiec Aleksandra | Jeżów Sudecki |
2. | Kuklińska Maja | Świdnica |
3. | Stopyra Klaudia | Strzegom |
4. | Staszyńska Natalia | Świdnica |
5. | Drążek Maja | Strzegom |
6. | Redlica Justyna | Strzegom |
7. | Sobańska Urszula | Strzegom |
8. | Budzińska Nikola | Strzegom |
9. | Daraż Natalia | Świdnica |
10. | Bekas Zofia | Świdnica |
11. | Stachoń Wiktoria | Strzegom |
12. | Kozak Michalina | Żarów |
13. | Łopatka Julia | Strzegom |
Rocznik 2008 i młodsi – chłopcy
Miejsce | Nazwisko i imię | Gmina |
1. | Hucał Kacper | Strzegom |
2. | Łabędź Paweł | Marcinowice |
3. | Redlica Michał | Strzegom |
4. | Turkiewicz Jakub | Jeżów Sudecki |
5. | Luszawski Sebastian | Strzegom |
6. | Świątkowski Brajan | Strzegom |
7. | Łydroń Eryk | Strzegom |
8. | Pieniek - Rudnicki Igor | Strzegom |
9. | Gołąb Sebastian | Strzegom |
10. | Neścior Piotr | Strzegom |
11. | Kowalski Przemysław | Strzegom |
12. | Nowicki Szymon | Strzegom |
Rocznik 2006 – 2007 dziewczęta
Miejsce | Nazwisko i imię | Gmina |
1. | Kozieł Julita | Żórawina |
2. | Witko Julia | Strzegom |
3. | Piskorowska Dagmara | Żórawina |
4. | Piskorowska Daria | Żórawina |
5. | Błądzińska Wiktoria | Świdnica |
6. | Paszkot Nikola | Strzegom |
7. | Hamkało Aleksandra | Jeżów Sudecki |
8. | Kędroń Nicola | Strzegom |
9. | Kaczmarek Natalia | Strzegom |
10. | Niemiec Alicja | Strzegom |
11. | Gołąb Ewelina | Strzegom |
12. | Kotlarczyk Julia | Strzegom |
13. | Tokarz Magdalena | Strzegom |
14. | Presz Natasza | Strzegom |
15. | Kowalska Maja | Strzegom |
16. | Górowska Maja | Strzegom |
17. | Jaworska Wiktoria | Świdnica |
18. | Figurak Nadia | Strzegom |
19. | Semeniuk Julia | Strzegom |
20. | Babiarz Nikola | Strzegom |
Wystartowało 31 zawodniczek
Rocznik 2006 – 2007 – chłopcy
Miejsce | Nazwisko i imię | Gmina |
1. | Lubczyński Adam | Strzegom |
2. | Pączek Wiktor | Strzegom |
3. | Redlica Dawid | Strzegom |
4. | Olearnik Jakub | Żórawina |
5. | Daraź Patryk | Świdnica |
6. | Drozdowicz Oskar | Strzegom |
7. | Zając Szymon | Strzegom |
8. | Maicki Marcel | Strzegom |
9. | Szachkiewicz Gracjan | Świdnica |
10. | Fiołkowski Marcel | Jawor |
11. | Gadula Paweł | Strzegom |
12. | Kubiak Paweł | Strzegom |
13. | Kieler Kacper | Strzegom |
14. | Ziora Oktawian | Strzegom |
15. | Głowacki Jakub | Strzegom |
16. | Michałowicz Patryk | Strzegom |
17. | Baranowski Krzysztof | Strzegom |
18. | Cender Bartosz | Strzegom |
19. | Heil Adrian | Jawor |
20. | Burkiewicz Wiktor | Strzegom |
Wystartowało 28 zawodników
Rocznik 2005 – 2004 – dziewczęta
Miejsce | Nazwisko i imię | Gmina |
1. | Niedziałkowska Roksana | Świdnica |
2. | Dąbek Klaudia | Żórawina |
3. | Kubisztal Kinga | Świdnica |
4. | Kustra Emilia | Strzegom |
5. | Kozieł Karolina | Świdnica |
6. | Sypko Aleksandra | Strzegom |
7. | Babisz Martyna | Marcinowice |
8. | Kozak Matylda | Żarów |
9. | Świątkowska Dominika | Strzegom |
10. | Sarat Natalia | Świdnica |
11. | Paszkowska Julia | Marcinowice |
12. | Gajos Amelia | Strzegom |
13. | Guzowska Aleksandra | Jeżów Sudecki |
14. | Klamka Marlena | Żórawina |
15. | Szelezin Emilia | Świdnica |
16. | Wójtowicz Gosia | Strzegom |
17. | Redlica Kinga | Strzegom |
18. | Wór Natalia | Strzegom |
19. | Reich Justyna | Świdnica |
20. | Wieszewska Anna | Strzegom |
Wystartowały 54 zawodniczki
Rocznik 2005 – 2004 - chłopcy
Miejsce | Nazwisko i imię | Gmina |
1. | Krzywy Marceli | Jeżów sudecki |
2. | Byczek Jakub | Strzegom |
3. | Nadybał Filip | Strzegom |
4. | Migas Emil | Świdnica |
5. | Ziora Mikołaj | Strzegom |
6. | Kaczałuba Jakub | Marcinowice |
7. | Hodel Olek | Świdnica |
8. | Grabiec Jan | Strzegom |
9. | Ścigacz Karol | Strzegom |
10. | Iwanicki Kacper | Strzegom |
11. | Metelica Fabian | Strzegom |
12. | Ciecierski Karol | Świdnica |
13. | Jaszowski Karol | Strzegom |
14. | Maicki Ernest | Strzegom |
15. | Nocoń Seweryn | Marcinowice |
16. | Chmiel Szymon | Świdnica |
17. | Duda Piotr | Marcinowice |
18. | Różański Mateusz | Świdnica |
19. | Pączek Hubert | Strzegom |
20. | Urbańczyk Marcel | Świdnica |
Wystartowało 52 zawodników
Rocznik 2002 – 2003 – dziewczęta
Miejsce | Nazwisko i imię | Gmina |
1. | Kulczewska Dominika | Jeżów Sudecki |
2. | Mikołajczyk Aleksandra | Kamienna Góra |
3. | Palej Sandra | Marcinowice |
4. | Krzyśpiak Wiktoria | Świdnica |
5. | Mikołajczyk Weronika | Kamienna Góra |
6. | Natanek Anna | Świdnica |
7. | Białomyzy Anna | Strzegom |
8. | Juszczyk Nikol | Strzegom |
9. | Fedyczkowska Hanna | Strzegom |
10. | Hecman Agata | Żarów |
11. | Kordiak Martyna | Marcinowice |
12. | Jaroszewska Nicola | Strzegom |
13. | Rymarczyk Roksana | Strzegom |
14. | Puzio Zuzanna | Strzegom |
15. | Zdybel Natalia | Świdnica |
16. | Siedlecka Katarzyna | Strzegom |
17. | Matusiak Julita | Świdnica |
18. | Spurek Nikola | Świdnica |
19. | Świderek Milena | Żórawina |
20. | Kozieb Karolina | Świdnica |
Wystartowały 43 zawodniczki
Rocznik 2002 – 2003 – chłopcy
Miejsce | Nazwisko i imię | Gmina |
1. | Hajdrych Jakub | Świdnica |
2. | Zięba Mateusz | Świdnica |
3. | Kadela Dawid | Świdnica |
4. | Dobies Jakub | Strzegom |
5. | Wołek Kamil | Żarów |
6. | Grobelny Michał | Strzegom |
7. | Brzegowy Tomasz | Strzegom |
8. | Nahrebecki Michał | Marcinowice |
9. | Popkowski Michał | Świdnica |
10. | Garliński Eliasz | Jeżów Sudecki |
11. | Dąbek Jakub | Żórawina |
12. | Kołodziej Szymon | Marcinowice |
13. | Lech Michał | Marcinowice |
14. | Kmiecik Patryk | Marcinowice |
15. | Broda Mateusz | Strzegom |
16. | Dymitrarz Mateusz | Strzegom |
17. | Dratwa Kacper | Świdnica |
18. | Migas Adrian | Świdnica |
19. | Pawlica Michał | Strzegom |
20. | Kazimierczak Kamil | Świdnica |
Wystartowało 41 zawodników
Rocznik 2001 – dziewczęta
Miejsce | Nazwisko i imię | Gmina |
1. | Taratuta Patrycja | Marcinowice |
2. | Krzyszczak Martyna | Strzegom |
3. | Dąbrowska Alicja | Marcinowice |
4. | Stodolina Weronika | Strzegom |
5. | Kanownik Marlena | Żarów |
6. | Gadzicka Aleksandra | Żarów |
7. | Janik Klaudia | Marcinowice |
8. | Czop Oliwia | Marcinowice |
9. | Hauke Oliwia | Żarów |
10. | Rakowska Adrianna | Strzegom |
Rocznik 2001 – chłopcy
Miejsce | Nazwisko i imię | Gmina |
1. | Prask Paweł | Świdnica |
2. | Hajdrych Michał | Świdnica |
3. | Duszak Bartek | Strzegom |
4. | Ślęczkowski Karol | Strzegom |
5. | Kucia Janusz | Świdnica |
6. | Kurzeja Bartłomiej | Marcinowice |
7. | Bodakowski Krystian | Strzegom |
8. | Wnęk Wiktor | Strzegom |
9. | Lubczyński Paweł | Strzegom |
Rocznik 2000 – 1999 - dziewczęta
Miejsce | Nazwisko i imię | Gmina |
1. | Buchowska Aleksandra | Żarów |
2. | Szyszka Oliwia | Świdnica |
3. | Sydor Dominika | Strzegom |
4. | Hecman Honorata | Żarów |
5. | Boczkala Sylwia | Strzegom |
6. | Surzyn Natalia | Żarów |
7. | Żółkiewska Kinga | Żarów |
8. | Mattheis Weronika | Żarów |
9. | Gołąb Daria | Żarów |
10. | Nowak Agata | Strzegom |
11. | Misek Martyna | Strzegom |
12. | Nowacka Paula | Strzegom |
13. | Baranowska Wiktoria | Świdnica |
14. | Hruszowiec Karolina | Marcinowice |
15. | Kutyba Justyna | Marcinowice |
16. | Gonek Natalia | Marcinowice |
17. | Struszka Sandra | Strzegom |
18. | Duma Martyna | Strzegom |
19. | Pawlica Weronika | Strzegom |
20. | Dudyńska Jagoda | Żarów |
Wystartowało 31 zawodniczek
Rocznik 2000 – 1999 - chłopcy
Miejsce | Nazwisko i imię | Gmina |
1. | Ślepokura Mateusz | Świdnica |
2. | Olejko Aleksandra | Świdnica |
3. | Momot Jarosław | Żarów |
4. | Mikuła Bartłomiej | Marcinowice |
5. | Synowiec Mariusz | Strzegom |
6. | Plichta Michał | Świdnica |
7. | Telka Radosław | Strzegom |
8. | Dąbrowski Krzysztof | Marcinowice |
9. | Pawlica Maksymilian | Strzegom |
10. | Zaremba Wiktor | Żarów |
11. | Kozieł Damian | Żarów |
12. | Czaja Aleksander | Strzegom |
13. | Posecki Tomasz | Strzegom |
14. | Głąb Szymon | Marcinowice |
15. | Drzewiecki Łukasz | Strzegom |
16. | Broński Marcin | Żarów |
17. | Goldian Sebastian | Strzegom |
18. | Cender Patryk | Strzegom |
19. | Bułat Dawid | Strzegom |
20. | Wójcik Mikołaj | Strzegom |
Wystartowało 26 zawodników
Rocznik 1997 - 1998 –– dziewczęta
Miejsce | Nazwisko i imię | Gmina |
1. | Potoniec Agata | Strzegom |
2. | Radoń Joanna | Świdnica |
3. | Jóźwik Wiktoria | Świdnica |
Rocznik 1997 - 1998 –– chłopcy
Miejsce | Nazwisko i imię | Gmina |
1. | Szakiel Norbert | Świdnica |
2. | Urban Przemysław | Świdnica |
3. | Cieśla Dawid | Świdnica |
4. | Jaksa Dawid | Strzegom |
5. | Ziółkowski Kamil | Świdnica |
Rocznik 1995 - 1996 – dziewczęta
Miejsce | Nazwisko i imię | Gmina |
1. | Władzińska Klaudia | Świdnica |
Rocznik 1995 - 1996 - chłopcy
Miejsce | Nazwisko i imię | Gmina |
1. | Potoniec Szymon | Strzegom |
2. | Luszawski Michał | Strzegom |
3. | Berestecki Patryk | Strzegom |
4. | Oryl Mateusz | Świdnica |
BIEG OPEN I – kobiety
Miejsce | Nazwisko i imię | Gmina |
1. | Wojtanowska Paulina | Świdnica |
2. | Potoniec Karolina | Strzegom |
3. | Sydor Dominika | Strzegom |
4. | Krzyszczak Martyna | Strzegom |
5. | Stuła Iga | Świdnica |
6. | Kozieł Karolina | Świdnica |
7. | Gołębiowska Paulina | Strzegom |
BIEG OPEN I - mężczyźni
Miejsce | Nazwisko i imię | Gmina |
1. | Pałkiewicz Krzysztof | Świdnica |
2. | Tomaszek Maciej | Strzegom |
3. | Tomaszek Dawid | Świdnica |
4. | Popkowski Michał | Świdnica |
5. | Ciarkowski Damian | Strzegom |
6. | Jędrzejewicz Hubert | Strzegom |
7. | Parchanowicz Krystian | Strzegom |
8. | Maruszewski Wojciech | Świdnica |
9. | Gołębiowski Sławomir | Strzegom |
10. | Hajdrych Michał | Świdnica |
11. | Kazimierczak Kamil | Świdnica |
12. | Kucia Janusz | Świdnica |
13. | Przybylski Michał | Świdnica |
BIEG OPEN II (1984 i starsi) – kobiety
Miejsce | Nazwisko i imię | Gmina |
1. | Wiśniewska Ewa | Strzegom |
2. | Fedyczkowska Justyna | Strzegom |
3. | Kozieł anna | Świdnica |
4. | Fenferko Daria | Strzegom |
5. | Paranowicz Bożena | Strzegom |
6. | Pietras Barbara | Strzegom |
BIEG OPEN II (1984 i starsi) - mężczyźni
Miejsce | Nazwisko i imię | Gmina |
1. | Pieczurowski Słąwomir | Żórawina |
2. | Stempnik Przemysław | Strzegom |
3. | Mydłowski Ryszard | Świdnica |
4. | Światowy Radosław | Świdnica |
5. | Fedyczkowski Edward | Strzegom |
6. | Ślęczkowski Jacek | Strzegom |
7. | Hajduk Jakub | Strzegom |
8. | Michałowicz Benedykt | Strzegom |
9. | Rostkowski Łukasz | Strzegom |
10. | Zięba Bogdan | Świdnica |
11. | Skolak Krzysztof | Strzegom |
12. | Przybylski Zbigniew | Strzegom |