Start Aktualności
XXXVI BIEGI PRZEŁAJOWE „BIEG PAMIĘCI” ROGOŹNICA - GROSS ROSEN 2024 Drukuj Email
Poniedziałek, 29. Kwiecień 2024 07:07
Plakat biegów przełajowych 11 maja br. w Rogoźnicy już po raz 36 odbędzie się cykl biegów przełajowych pod wspólną nazwą „BIEG PAMIĘCI” ROGOŹNICA - GROSS ROSEN 2024.

Na trasach o długości od 100m (roczniki 2015 - 2017) aż do 10 km (roczniki 2006 i starsze) będą mieli okazję sprawdzić się dziewczęta i chłopcy, a w biegach w kat. OPEN również dorośli, zgłoszeni przez LZS, UKS, kluby sportowe, szkoły, inne stowarzyszenia sportowe posiadający badania lekarskie. W przypadku pojedynczych (indywidualnych ) zgłoszeń badania będą sprawdzane w biurze zawodów.

Wydarzenie, jakim jest "Bieg Pamięci" ma za zadanie m. in. upowszechnienie wiedzy o byłym obozie koncentracyjnym Gross – Rosen oraz uczczenie pamięci jego ofiar, propagowanie idei olimpizmu i zasad fair play, rozwijanie zainteresowań historią sportu, popularyzację biegów jako formy codziennej aktywności fizycznej, promowanie wolontariatu sportowego oraz rozwijanie poprzez sport aktywnej postawy obywatelskiej.

Zgłoszenia przyjmowane będą do dnia 6 maja 2024 r. przez Powiatowe Zrzeszenie LZS w Świdnicy, ul. Wałbrzyska 10,  e-mail: lzs@lzs.info.pl  tel. kom.: 607 13 30 24.
Start i meta biegów: park w Rogoźnicy.

Za zajęcie miejsc 1-3  indywidualnie zawodniczki i zawodnicy otrzymają pamiątkowe  statuetki. Przewidziane są również nagrody rzeczowe. Wszyscy zawodnicy otrzymują pamiątkowy medal oraz koszulkę.

Pliki do pobrania:
 
JUBILEUSZ 40. LECIA ZESPOŁU "KĄDZIOŁECZKA" Drukuj Email
Niedziela, 28. Kwiecień 2024 00:00
foto: Zespół KĄDZIOŁECZKA na scenie podczas występuOd 40 lat nieprzerwanie czerpią radość ze śpiewania i są „muzyczną wizytówką” gminy Świdnicy. Poprzez muzykę i śpiew chronią kulturę ludową od zapomnienia. 27 kwietnia, w świetlicy w Lutomi Górnej zespół „Kądziołeczka” świętował swój rubinowy jubileusz. Tę wyjątkową uroczystość członkowie zespołu śpiewaczego obchodzili w gronie przyjaciół i osób które na co dzień z nim współpracują i ich wspierają.

 Z tej okazji do jubilatów przybyli samorządowcy, a wśród nich: wójt gminy Teresa Mazurek wraz z zastępcą wójta Bartłomiejem Strózikiem i sekretarz Jadwigą Generowicz oraz liczne grono miłośników muzyki ludowej. W gronie zaproszonych gości nie mogło zabraknąć Pani Marii Mikołajek, założycielki zespołu. Były życzenia, gratulacje, prezenty oraz występy muzyczne zaproszonych zespołów ludowych.

Wszystkie Wasze występy i osiągnięcia, zdobywane wyróżnienia, dyplomy rozsławiają naszą gminę. W imieniu swoim i władz gminy Świdnica życzę dalszych sukcesów artystycznych, zdrowia i szczęścia w życiu prywatnym oraz satysfakcji płynącej z wykonywanej twórczości artystycznej - mówiła wójt gminy Teresa Mazurek.

Jubileuszową galę prowadzili wspólnie: Pani Stanisława Targosz z zespołu „Kądziołeczka” oraz dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji Krzysztof Jas. Ten wyjątkowy jubileusz zespół Kądziołeczka świętował w gronie licznie przybyłych gości, w tym 13 zespołów ludowych, a były to: zespół „Cicha Woda”, zespół „Stolczanki”,  zespół „Złotekłose”,  zespół „Bartoszowianki”, kapela „Kunice”. zespół „Ale Babki” wraz z kapelą Zdzicha,  zespół „Woliborzanki” zespół „Mokrzeszów”, zespół „Jarzębina”, zespół „Macieje”, zespół „Borowianki”, zespół „Pszennowskie Trele”, zespół „Starczowianki”.

Zobacz galerię zdjęć >>>

Historia zespołu

Zespół Kądziołeczka powstał 11 lutego 1984 w Lutomi Dolnej przy współudziale członkiń KGW. Instruktorem zespołu został emerytowany nauczyciel Józef Żywicki , który również skompletował Kapelę Ludową. Patronem zespołu została Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska w Świdnicy, w której to siedzibie Ośrodka Nowoczesna Gospodyni odbywały się zajęcia grupy śpiewaczej oraz kapeli. Wkrótce za dobre wyniki zespołu zakupiono stroje dolnośląskie oraz instrumenty dla kapeli, w tym też wynagrodzenie dla instruktora. W tym czasie zespól koncertował na terenie całego województwa. Brał udział w przeglądach zespołów ludowych, był zapraszany na uroczystości dożynek Gminnych, Wiejskich i Wojewódzkich. Zespół współpracował z kółkami rolniczymi, szkołami, radami sołeckimi, ze strażą pożarną, młodzieżą oraz seniorami. Brał udział w przeglądzie wojewódzkim WAZA w Książu, gdzie zdobył w 1985 roku I miejsce. Wystąpił w przeglądzie zespołów Jasło. Cała oprawa przy współpracy Józefa Żywickiego była inscenizowana jako zespól obrzędowy czyli rękodzielnictwo pokazane przez członkinie zespołu (darcie piór, haft, kołowrotek,  kiszenie kapusty). Temu obrzędowi towarzyszył śpiew. Trwało to aż do roku 1989. 5 lipca 1989 roku Zespół "Kądziołeczka" przechodzi pod patronat Urzędu Gminy Świdnica, zdobywając nowego instruktora - Józefa Szulińskiego, oraz nowych członków kapeli. Zespół również zmienia formę swojego istnienia. Pozostaje tylko śpiewaczym zespołem przy kapeli ludowej. W tym czasie zespół posiadał nieograniczoną ilość wyjazdów na terenie gminy, województwa oraz kraju.

17 lipca 2002 roku został gościnnie zaproszony do Polskiego Radia Wrocław przez redaktor Małgorzatę Majeran - Kokot, która prowadzi program radiowy zespołów ludowych. W roku 2003 zespół wziął udział w konkursie piosenek ludowych zdobył I miejsce i nagrał muzyczny krążek. Zespół bierze udział we wszystkich uroczystościach związanych z działalnością samorządu wiejskiego, szczególnie z organizacją corocznych dożynek . Otrzymuje zaproszenia na wystawy stołów biesiadnych do konkursu Wielkanocnego i Bożonarodzeniowego, zdobywa liczne nagrody, specjalizuje się w robieniu palm wielkanocnych oraz wieńców dożynkowych.
Swoje rękodzieło zespół "Kądziołeczka" prezentował w telewizji regionalnej TVP Wrocław. Brał też udział w gościnnych występach w Międzynarodowym Święcie Pszczelarzy w Jeleniej Górze oraz sanatorium - Szklarska Poręba.

Zespół "Kądziołeczka" występował także w warszawskim Pałacu Kultury i Nauki oraz sali Kongresowej podczas gali Kół Gospodyń Wiejskich. Wziął tez udział w turnieju gmin dolnośląskich - zorganizowanym przez Urząd Marszałkowski, gdzie gmina Świdnica zdobyła I miejsce.

W czerwcu 2008 roku następuje zmiana instruktora zespołu "Kądziołeczka" - zostaje nim Pan Dominik Natanek. Zespól nie przetrwałby swojego długiego istnienia i doczekał jubileuszu 40-lecia działalności kulturalnej, gdyby nie wsparcie ze strony wójt gminy Pani Teresy Mazurek, Rady Gminy Świdnica i Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji oraz sołtysów i rad sołeckich którzy  wspierają kulturę ludową i wspomagają pracę zespołu. Od 40 lat zespół Kądziołeczka jest chlubą i wizytówką naszej gminy Świdnica.

 
OTWARCIE NOWEGO "KOSMICZNEGO" PLACU ZABAW W PSZENNIE Drukuj Email
Sobota, 27. Kwiecień 2024 00:00
FOTO: przecięcie wstęgi podczas uroczystego otwarcia placu zabaw w PszennieWiejski Plac Zabaw w Pszennie oficjalnie otwarty. Dziś z udziałem licznie przybyłych dzieci wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek oficjalnie otworzyła nowy plac zabaw przy ul. Akacjowej. Do dyspozycji najmłodszych jest huśtawka wahadłowa łączona, zestaw do zabaw z piaskiem dla najmłodszych, zjazd linowy o długości 24 m, karuzela słupowa z 4 siedziskami oraz wyjątkowy zestaw wielofunkcyjny z dwoma zjeżdżalniami rurowymi, którego maksymalna wysokość wynosi 7,8 m.

 Nowy plac zabaw w Pszennie to kolejna inwestycja w gminie Świdnica dedykowana najmłodszym jej mieszkańcom. Dziękuję radnym z Pszenna, Panu Romanowi Jadachowi, Panu Kazimierzowi Korcie za zaangażowanie przy realizacji tego projektu, ponieważ jest bardzo ważne, aby współpracować przy projektach istotnych dla mieszkańców. Słowa podziękowania kieruję również do Pana Andrzeja Węgrzyna, który zgodził się odsprzedać gminie ten teren, na którym mogliśmy zrealizować naszą inwestycję – mówiła wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek podczas uroczystego otwarcia obiektu.

Przecięcia wstęgi dokonała Teresa Mazurek, w asyście zastępcy wójta Bartłomieja Strózika, radnych Rady Gminy, prezesa RSP, a przede wszystkim dzieci, które od razu po przecięciu wstęgi ruszyły na jego teren, aby przetestować wyposażenie.

Ich wrażenia były bardzo pozytywne. Jest super, zwłaszcza ta kosmiczna zjeżdżalnia – mówili najmłodsi mieszkańcy naszej gminy nie kryjąc swojej radości. Dziękujemy paniom ze Stowarzyszenia Aktywne Pszenno, Indze Kuc i Wiolecie Wasylko za pomoc w organizacji wydarzenia.

Zobacz galerię zdjęć >>>

 
UDANY POCZĄTEK SEZONU BIEGOWEGO Drukuj Email
Sobota, 27. Kwiecień 2024 00:00
foto: Laureaci rywalizacji w biegach przełajowych z dyplomami i medalami na podium zawodówNa trudnych, crossowych trasach do rywalizacji w biegach przełajowych stanęło czterystu zawodników z całego województwa. W Olszynie, gdzie rozgrywane były zawody, nie mogło zabraknąć reprezentantów naszej gminy. Dwunastu biegaczy ze Szkoły Podstawowej w Witoszowie Dolnym przystąpiło do rywalizacji z nadzieją na wysokie lokaty.

 

W czwartek, 25 kwietnia odbył się Finał Dolnośląski LZS w biegach przełajowych. Rewelacyjnie zaprezentowała się Julia Rychel - uczennica klasy sportowej ukierunkowanej na triathlon. W swoim trudnym biegu na dystansie 800 m zajęła trzecie miejsce. Było to ukoronowanie jej dotychczasowej, codziennej pracy oraz kolejny etap przygotowań do czerwcowego startu w Triathlonowym Pucharze Polski. Jej koleżanki i koledzy też stanęli na wysokości zadania, zajmując w swoich biegach punktowane miejsca. Kolejna okazja do emocji startowych i niewątpliwych gratulacji już 11 maja w Rogoźnicy na Ogólnopolskich Biegach Pamięci Więźniów Obozu Koncentracyjnego Gross - Rosen. Mocno trzymamy kciuki i raz jeszcze gratulujemy.

 
ZAPRASZAMY NA OTWARCIE NOWEGO PLACU ZABAW W PSZENNIE Drukuj Email
Piątek, 26. Kwiecień 2024 00:00
plakat wydarzenia
W najbliższą sobotę, 27 kwietnia o godz. 12:00 wójt gminy Świdnica wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury Sportu i Rekreacji zapraszają na uroczyste otwarcie Placu Zabaw w Pszennie.

Nowo wybudowany obiekt znajduje się przy ul. Akacjowej w Pszennie.
 
OGÓLNOPOLSKI SUKCES MIESZKANKI WITOSZOWA DOLNEGO Drukuj Email
Wtorek, 23. Kwiecień 2024 00:00
Zwycięzcy zawodów na podium13 kwietnia okazała się szczęśliwym dniem dla mieszkanki Witoszowa Dolnego. Podczas Mistrzostw Polski Polskiej Federacji Taekwondo w Trzebnicy Gabriela Polak zdobyła złoty medal w kategorii Junior oraz brązowy medal w technikach specjalnych.

 

Jak informuje Klub Taekwon-do Taipan, 13 kwietnia 2024 roku w Mistrzostwach Polski Polskiej Federacji Taekwondo w Trzebnicy stanęło w szranki bez mała 700 zawodników oraz zawodniczek z całej Polski. Wszyscy rywalizowali nie tylko o medale, ale także o kwalifikacje do Kadry Narodowej PFT, a co za tym idzie o możliwość reprezentowania Polski na arenach międzynarodowych.

Wśród nich znalazła się również zawodniczka Gabriela Polak mieszkanka Witoszowa Dolnego, uczennica III Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy. Gabrysia została mistrzynią Polski zdobywając złoty medal w kategorii Junior w walce light contact oraz brązowy medal w technikach specjalnych. Należy również podkreślić, że ta młoda dziewczyna reprezentując swój klub w ubiegłym roku na Mistrzostwach Europy w Madrycie zdobyła złoty medal. W dniu 19 kwietnia br odebrała pamiątkowy dyplom, plakat oraz list gratulacyjny od wiceministra sportu Rzeczypospolitej Polski Pana Ireneusza Rasia. Gratulujemy i bardzo się cieszymy z sukcesów mieszkańców naszej gminy.

 
RUSZYŁA KOLEJNA EDYCJA BITWY REGIONÓW DLA KGW Drukuj Email
Wtorek, 16. Kwiecień 2024 00:00
Plakat informacyjny BITWY REGIONÓW
Trwa nabór zgłoszeń do IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Kulinarnego dla Kół Gospodyń Wiejskich pn. „Bitwa Regionów”.

Zapraszamy Koła Gospodyń Wiejskich i stowarzyszenia, którym bliskie są smaki regionów i dawne receptury, a wyjątkowe potrawy przygotowują z pasją i sercem. 

Aby wziąć udział w konkursie, należy wysłać zgłoszenie drogą elektroniczną do 5 maja 2024 r. poprzez wypełnienie formularza dostępnego na stronie www.bitwaregionow.pl lub pod linkiem https://www.kupujswiadomie.gov.pl/formularz-bitwa-regionow/
 
IV GMINNY KONKURS PIOSENKI PRZEDSZKOLNEJ Drukuj Email
Wtorek, 16. Kwiecień 2024 00:00
foto: Zdjęcie zbiorowe - IV Gminny Konkurs Piosenki Przedszkolnej był wyjątkowy pod kilkoma względami. 12 uczestników z gminnych przedszkoli i oddziałów przeszkolonych zaprezentowało swoje muzyczne talenty przy akompaniamencie kapeli „Zdzicha” i to bez wcześniejszej próby. W swojej 55.letniej pracy artystycznej nie pamiętam aby takie wydarzenie miało miejsce – mówił z uznaniem Zdzisław Christ kierownik zespołu śpiewaczego „Ale Babki”. Przedszkolaki miały okazję zaprezentować piękne, nieraz zapomniane, ale jakże bogate w treść, piosenki i przyśpiewki ludowe. Co najważniejsze z pamięci.

 

Muzyka ludowa jest naszym dobrem narodowym, a w naszej gminie Świdnica ma szczególną oprawę. Myślę, że dzisiejszy występ przedszkolaków stanowi doskonały narybek dla zespołu „Ale Babki” – mówiła obecna na konkursie wójt gminy Teresa Mazurek.

Finałowe zmagania konkursowe oceniało jury pod przewodnictwem dyrektora Szkolnego Schroniska Młodzieżowego Sebastiana Krzywdy. Jako pierwsi na scenie wystąpili gospodarze, czyli przedszkolaki z Przedszkola w Witoszowie Dolnym. Następnie Martyna Galuba i Hanna Rymkiewicz z Publicznego Przedszkola w Bystrzycy Dolnej; Pola Mrzygłód i Nadia Baranek z oddziału przedszkolnego przy SP w Lutomi Dolnej, Aleksandra Puzio i Zuzanna Możejko z oddziału przedszkolnego przy SP w Mokrzeszowie, Pola Mazurek i Pola Kurowska z Przedszkola „Bajkowa Dolinka” w Pszennie, Zofia Łabudzińska i Alicja Głowacka z oddziału przedszkolnego przy SP w Grodziszczu oraz Liliana Uzar i Machał Żuberek z Przedszkola w Witoszowie Dolnym.

Wszyscy wykonawcy zostali nagrodzeni przez publiczność gromkimi brawami. Każde występujące dziecko otrzymało upominek, a cały zespół nagrodę i pamiątkowy dyplom. Gospodarzem IV Gminnego Konkursu Piosenki Przedszkolnej była społeczność Przedszkola w Witoszowie Dolnym. Dziękujemy i gratujemy wszystkim uczestnikom.

Zobacz galerię zdjęć >>>

 
KOLEJNY ROK Z PROGRAMEM SZKOLNY KLUB SPORTOWY Drukuj Email
Poniedziałek, 08. Kwiecień 2024 00:00
logo SKS - błękitny napis SKS wokół ktorego krążą 3 piłki- do koszykówki, piłki nożnej, siatkówkiGminne szkoły zostały zakwalifikowane do udziału w Programie „Szkolny Klub Sportowy 2024”, który jest skierowany do uczniów szkół podstawowych bez względu na wiek, płeć oraz sprawność fizyczną. To już kolejna edycja programu, w której wezmą udział młodzi pasjonaci sportu z gminy Świdnica.

 

Uczniowie szkół podstawowych w Bystrzycy Górnej, Grodziszczu, Lutomi Dolnej. Mokrzeszowie i Pszennie rozpoczęli już intensywne treningi i ćwiczenia. Zajęcia są realizowane w grupach ćwiczebnych po minimum 15 uczniów na szkolnych obiektach sportowych (salach gimnastycznych i boiskach sportowych).

Pozalekcyjne zajęcia sportowe i rekreacyjne dla dzieci i młodzieży będą prowadzone w różnorodnych, atrakcyjnych dla uczniów formach. Założeniem programu jest różnorodność zajęć, dających możliwość uprawiania wielu sportów, uwzględniając m.in. regionalne i lokalne tradycje oraz możliwość uprawiania odpowiednich sportów w zależności od pór roku. Uczestnictwo w programie ma na celu kształtowanie nawyku podejmowania aktywności fizycznej przez dzieci i młodzież, poprawę sprawności fizycznej i stanu zdrowia uczniów oraz promocję zdrowego stylu życia. Dzięki uczestnictwu w programie uczniowie będą mieli możliwość rozwijania swoich zainteresowań i talentów sportowych.  

Zajęcia są finansowane przez Dolnośląską Federację Sportu z dotacji otrzymanej z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

 
RUSZYŁA BUDOWA PUMP TRACKA W LUBACHOWIE Drukuj Email
Piątek, 05. Kwiecień 2024 00:00
foto z rozpoczętej budowyW ramach Dolnośląskiego Rowerowego Parku Umiejętności w Lubachowie rozpoczęła się budowa pump tracka, będącego uzupełnieniem istniejącej już rowerowej infrastruktury. Inwestycja realizowana jest w sąsiedztwie Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Lubachowie. Na trasie o długości blisko 195 m powstanie kilka różnych przeszkód terenowych o zróżnicowanej trudności. Pump track będzie umożliwiać jazdę po torze za pomocą balastu ciała.

Wykonawcą pump tracka jest firma BikeUniverse Sp.z o.o.z siedzibą w Myślenicach. Koszt jego budowy to około 499,3 tysięcy złotych, z czego 33% pochodzi z budżetu województwa dolnośląskiego, kolejne 33% z Ministerstwa Sportu i Turystyki, a pozostała kwota ze środków własnych gminy.

foto z rozpoczętej budowy

 
TRWAJĄ ZAPISY NA GP STREFA MTB SUDETY Drukuj Email
Piątek, 05. Kwiecień 2024 00:00
Plakat - rowerzysta w kombinezonie i kasku na rowerze górskim na żółtym tle12 maja gmina Świdnica i gmina Walim będą gościć uczestników GP Strefa MTB Sudety. Start odbędzie się w miejscowości Bystrzyca Górna a meta w Walimiu. Zapisy już trwają.
 
Wszystkie niezbędne informacje znajdziecie na stronie internetowej www.strefamtbsudety.pl
 
Zapisy pod adresem https://tiny.pl/d7pw6

Mapka wyścigu
 
ZAPRASZAMY NA BYSTRZYCKIE SINGLETRACKI Drukuj Email
Piątek, 05. Kwiecień 2024 00:00
foto: wjazd na bystrzyckie singletrackiBystrzyckie Singletracki w gminie Świdnica zachęcają do aktywności na świeżym powietrzu.
 
Ich budowę zrealizowano w ramach dużego projektu turystycznego nakierowanego na rozbudowę infrastruktury turystycznej w dolinie rzeki Bystrzycy i Piławy. Projekt obejmuje wykonanie pięciu stanic rowerowych w Wilkowie, Bystrzycy Dolnej, Burkatowie, Bystrzycy Górnej i Lubachowie, oznakowanie dróg rowerowych, budowę single-tracków, pumptracka, przystani kajakowej z budynkiem gospodarczym oraz połączenia szlaków rowerowych poprzez kładkę nad rzeką Bystrzycą w Wiśniowej.
 
Wszystkie singletracki i trasy enduro można znaleźć na Trailforksie

mapka
 
ZA NAMI GMINNY JARMARK WIELKANOCNY W PSZENNIE Drukuj Email
Poniedziałek, 25. Marzec 2024 07:49
Baner z napisem wyskakującym z pękającej pisanki: Jarmark Wielkanocny. Nad banerem zawieszone balony - stokrotkiRegionalne potrawy, domowe wypieki, rękodzieło, paschy, mazurki, babki, jajeczne przysmaki - i wiele więcej wielkanocnych specjałów wypełniło stoiska podczas Gminnego Jarmarku Wielkanocnego który odbył się w minioną sobotę w Pszennie.

 

Na zaproszenie organizatorów odpowiedziało 28 wystawców, a wśród nich sołectwa gminy Świdnica, Stowarzyszenia, Koła Gospodyń Wiejskich, zaprzyjaźnieni rękodzielnicy, a także członkinie KGW Skrzeszewo oraz przedstawiciele partnerskiej gminy Żukowo.

Każda grupa przygotowała moc najróżniejszych pyszności oraz wielkanocnych dekoracji, a wszystko na tak wysokim poziomie, że komisja konkursowa postanowiła każdej z nich przyznać nagrody za 1 miejsce w konkursie na Najpiękniejsze Stoisko Wielkanocne. Serdecznie Wam dziękujemy!

Podczas jarmarku rozstrzygnięto także konkursy na najpiękniejszą dekorację oraz wielkanocnego mazurka. Uczestnikom wszystkich konkursów serdecznie gratulujemy.

O artystyczny aspekt wydarzenia zadbały dzieci z Przedszkola Bajkowa Dolinka w Pszennie oraz Zespół Śpiewaczy „Pszennowskie Trele”, unikając przybyłym gościom spędzony z nami czas.  Jarmark niezmiennie przyciągnął wielu mieszkańców gminy Świdnica i okolic, co ogromnie nas cieszy. Do zobaczenia podczas kolejnych edycji.

Zobacz galerię zdjęć >>



 
JARMARK WIELKANOCNY W PSZENNIE - LISTA WYSTAWCÓW Drukuj Email
Piątek, 15. Marzec 2024 17:15
Plakat wydarzeniaPrezentujemy Państwu listę wystawców - zgłoszonych do Jarmarku Wielkanocnego 23.03.2024 r w Pszennie

Będzie pachnąco, smacznie i kolorowo.

Już teraz zapraszamy wszystkich mieszkańców Gminy Świdnica.

 

Wystawca

Wystawiane produkty

1.    

Gmina Żukowo

Koło Gospodyń Wiejskich

Potrawy regionalne

2.    

Rada Sołecka i Koło Gospodyń Wiejskich w Gogołowie

Domowe wypieki, chleb, dania wielkanocne

3.    

Klub Seniora w Pszennie

Palmy i dania wielkanocne - wypieki

4.    

Sołectwo + KGW Słowianki z Wilkowa

Potrawy wielkanocne, żurek, pasztet, baby, popcorn, ozdoby świąteczne oraz palmy

5.    

Sołectwo Miłochów

Tradycyjne wypieki wielkanocne, oraz rękodzieło

6.    

Koło Gospodyń Wiejskich w Pszennie

Potrawy serwowane na stole wielkanocnym (żurek, jaja faszerowane, babki wielkanocne, klops z jajkiem, gniazda jajeczne, mazurki, pascha, dekoracje związane z Wielkanocną

7.    

Stowarzyszenie Na Rzecz Promocji i Rozwoju Wsi „Aktywne Pszenno”

Potrawy wielkanocne, wypieki, rzemiosło, ozdoby wielkanocne

8.    

Rada Sołecka Komorów

Tradycyjne palmy, pisanki oraz potrawy świąteczne i ciasto

9.    

Koło Przyjaciół Makowice i Opoczka

Ciasta, wędliny, baranki, żurek

10.  

Koło Gospodyń Wiejskich w Burkatowie

Rękodzieło, dania wielkanocne, wypieki

11.  

Koło Gospodyń Wiejskich w Witoszowie Dolnym

Produkty Okazjonalne, świąteczne związane z Wielkanocą oraz artykuły spożywcze

12.  

Koło Gospodyń Wiejskich w Lutomi Dolnej

Palmy, żurek, jajka, baby wielkanocne, chrzan + ćwikła

13.  

Koło Gospodyń Wiejskich Ale Lipa z Grodziszcza

Wielkanocne przysmaki, i ozdoby wielkanocne

14.  

Sołectwo i Koło Gospodyń Wiejskich „zDolnaBystrzyca” w Bystrzycy Dolnej

Ozdoby wielkanocne, potrawy wielkanocne

15.  

Sołectwo i Koło Gospodyń Wiejskich w Boleścinie

Tradycyjne potrawy świąteczne, dekoracje wielkanocne

16.  

Koło Gospodyń Wiejskich w Gogołowie

Ozdoby wielkanocne, potrawy wielkanocne

17.  

Andrzej Tulimowski - Świdnica

Rękodzieło z wosku pszczelego

18.  

Elżbieta Zawadzka

Rękodzieło, haft matematyczny, obrazy, kartki okolicznościowe

19.  

Justyna Otto - Wałbrzych

Wyroby ze sklejki brzozowej – zające, jajka dekoracyjne koszyki

20.  

Elżbieta Moczurad- Sady

Dekoracje Wielkanocne - Rękodzieło

21.  

Malinowe Smaki – Emilia Wieczorek - Boleścin

Stoisko z wata cukrową

22.  

Anna Krzywik - Jawor

Dekoracje – decupage - świąteczne

23.  

Ewa Krzesińska – Marcisz - Jawor

Kartki Wielkanocne wykonane metodą - Scrapbooking

24.  

Jak Makiem Zasiał – Gmina Nowa Ruda

Wyroby plecionkarskie, słomkarskie, świece z wosku pszczelego, żywe drzewka z wikliny, biżuteria ze słomy

25.  

Dębowy Zakątek - Grodziszcze

Rękodzieło wielkanocne – świece botaniczne, misie, bransoletki, stroiki naturalne, kwiaty.

26.  

Glintique - Dzierżoniów

Ręcznie robione kolczyki z gliny polimerowej z dodatkiem żywicy epoksydowej

27.  

Marianna Marszał - Świdnica

Ozdoby wielkanocne

28.  

Kreatywna Ewelina – Ewelina Bolek - Gogołów

Rękodzieło świąteczne

 
TRADYCJE WIELKANOCNE - KONKURS NA MAZUREK WIELKANOCNY Drukuj Email
Wtorek, 12. Marzec 2024 13:19
zdjęcie mazurkaGminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Świdnicy zaprasza do udziału w świątecznym konkursie kulinarnym na świąteczny mazurek wielkanocny. Konkurs przede wszystkim ma na celu kultywację oraz promocję regionalnych tradycji wielkanocnych, w tym wypadku kulinarnych, ale również, niejako przy okazji, aktywizację mieszkańców Gminy Świdnica, budowę nowych i utrwalanie starych więzi wewnątrz społeczności lokalnej, prezentację bogactwa zasobów kulinarnych i artystycznych uczestników konkursu.

W konkursie mogą wziąć udział  osoby indywidualne jak i drużyny; wystarczy wypełnioną kartę zgłoszenia, klauzulę RODO oraz zgodę na wykorzystanie wizerunku dostarczyć lub przesłać Organizatorowi do 20 marca 2024 r. na adres: konkursy@goksir.swidnica.pl

Wszystkich serdecznie i gorąco zapraszamy do udziału !

Pliki do pobrania:


 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 69